На неофіційному ринку курс долара вже на 15% вищий за офіційний – банкір

доллар

Чи варто очікувати на стрімке та неконтрольоване знецінення гривні після закінчення війни.

На неофіційному ринку курс долара на 10-15% відхиляється від офіційного. Офіційний курс до ринкового наблизить скасування валютних обмежень. Такий прогноз у коментарі Forbes озвучив начальник відділу аналітичних досліджень Райффайзен Банку Олександр Печерицин, повідомляє Banker.ua

На думку Олександра Печерицина, стрімкого та неконтрольованого знецінення гривні після закінчення військових дій не буде.

«Приплив валюти в країну завдяки потенційній програмі відновлення повинен підтримати валютний ринок і вберегти гривню від суттєвого обвалу», – прогнозує представник Райффайзен Банку.

Віталій Ваврищук, який очолює департамент макроекономічних досліджень групи ICU, зазначає, що курс навряд чи залишиться фіксованим до завершення бойових дій.

За його словами, витрати з резервів для підтримки курсу у квітні – $2,2 млрд – надто великі. Згідно з прогнозами спеціаліста, обсяги інтервенцій у наступні місяці можуть зрости через швидке відновлення імпорту.

Головний Telegram-канал банкірів

Ваврищук вважає, що у разі пролонгації воєнного стану на кілька місяців НБУ шукатиме способи поступового запуску валютного ринку з осені.

«Україна вже пройшла цей шлях: НБУ поступово знімав валютні обмеження у 2015–2017 роках. Насамперед, стосовно торгових операцій», – зазначає експерт.

За його словами, дозвіл на виплату відсотків за кредитами нерезидентам, повернення інвестицій в ОВДП, репатріації дивідендів можливі лише у перспективі – через 3-6 місяців після завершення війни.

Віталій Ваврищук вважає, що у найближчій перспективі курс в Україні залежатиме від темпів зняття обмежень, а також від готовності регулятора продовжувати валютні інтервенції.

«Якщо темпи будуть поступовими, а резерви – на комфортному для ринку поточному рівні, різкої зміни курсу не буде», – зазначає аналітик, вказуючи, що при цьому Україна має отримувати щомісяця щонайменше $3 млрд у вигляді кредитів та допомоги з-за кордону.

Той самий курс, який діє на готівковому ринку сьогодні, експерт не вважає реальним ринковим: за його словами, рівноважний показник неможливо порахувати в умовах поточних обмежень від НБУ.

монеты

Читайте також: Відповіді на п’ять запитань, що хвилюють банки та фінсектор у період воєнного стану

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, на думку економіста Олексія Куща, донорська допомога, яка надається Україні міжнародною спільнотою, дозволить запобігти знеціненню гривні.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)