Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Курс долара, зарплати, кредити: в НБУ розповіли, до чого готується український бізнес
Якщо в I кварталі підвищувати зарплати співробітникам збиралися 63,4% роботодавців, то в II кварталі їхня кількість скоротилося до 36,5%, зазначають в НБУ.
Українські підприємці не очікують на швидке відновлення економіки і протягом найближчого року готуються зіткнутися з низкою бізнес-труднощів. Такими є результати опитування, проведеного фахівцями Нацбанку в II кварталі 2020 року, передає Banker.ua.
На думку керівників українських компаній, протягом року гривня суттєво ослабне по відношенню до долара, і протягом 12 місяців обмінний курс коливатиметься в межах 27,00-29,00 грн/$ (середній прогноз – 28,28 грн/$).
Також очікується скорочення обсягів виробництва товарів і послуг: половина опитаних прогнозує погіршення динаміки через недостатній попит, а кожен сьомий респондент налаштований на зростання виробництва.
Що ж стосується інфляційних очікувань, то бізнес прогнозує прискорення зростання споживчих цін до 7% в річному вимірі.
Керівники компаній також розповіли про свої очікування щодо власного бізнесу.
Більшість респондентів вважають, що протягом найближчих 12 місяців їхнє фінансово-економічне становище навряд чи зміниться, в той час як 22% опитаних компаній налаштовані на погіршення. Найбільш песимістичні очікування висловили представники малого і середнього бізнесу.
Крім падіння загальних обсягів реалізації продукції, підприємці готуються до зниження інвестиційної активності.
26,3% опитаних компаній протягом наступних 12 місяців планують скорочувати персонал, і лише 9,1% – наймати нових працівників.
Із зарплатами вимальовується теж не дуже радісна картина: якщо в I кварталі підвищувати зарплати співробітникам збиралися 63,4% роботодавців, то у II кварталі їхня кількість скоротилася до 36,5%.
Незважаючи на те, що бізнес потребує позикових коштів, частка компаній, які планують залучати кредити в Україні протягом найближчого року, скоротилася до 39,2% (в I кварталі – 44,4%). У свою чергу, про плани брати кредити за кордоном заявили 9,5% опитаних підприємств.
Також, згідно з даними дослідження, рівень ділової активності українського бізнесу сягнув мінімуму після I кварталу 2015 року, знизившись до 90,8%.
Читайте також: Євробонди, хеджування та форвардні контракти: як Vodafone Україна працює з банками
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, згідно з даними Reuters, представленими у щомісячному опитуванні аналітиків, в II кварталі цього року економіка України впала на 10%, і повного її відновлення в найближчі 12 місяців не передбачається.
Коментарі (0)