Євробонди, хеджування та форвардні контракти: як Vodafone Україна працює з банками

01 Липня 2020

Наталія Шевченко, фінансовий директор Vodafone Україна, в ексклюзивному інтерв’ю для Banker.ua розповіла про банки-партнери і роботу з ними, портрет ідеального постачальника фінансових послуг і причини можливого припинення співпраці. А також про кредитування, євробонди та плани компанії.

– З якими банками працює компанія Vodafone Україна?

-Протягом багатьох років ми співпрацюємо з кількома місцевими та міжнародними банками. Серед них Райффайзен Банк Аваль і його материнський банк Raiffeisen Bank International, і ІНГ Банк Україна, який належить ING Bank Нідерланди, і деякими іншими. За цей час наша співпраця з банками переросла в стратегічне партнерство.

-Як виглядає портрет банку-партнера?

-Це в першу чергу надійний партнер, співпраця з яким має бути заснована на довгострокових перспективах і на взаємовигідних умовах. Компанія Vodafone Україна використовує ряд критеріїв при виборі постачальників фінансових послуг, таких як високий рейтинг НБУ, українських і міжнародних рейтингових агентств, прозора структура власності, високий рівень капіталізації і повний спектр послуг.

-Чи існують які-небудь обмеження по роботі з банками-партнерами?

-Ми працюємо з банками-партнерами в межах встановлених лімітів. Це зроблено з метою диверсифікації ризиків.

-На які параметри звернула б увагу компанія Vodafone Україна, якби вибирала новий банк-партнер?

-Це все ті ж параметри, які застосовуються до нинішніх банків-партнерів.

-Якщо компанія відмовилася б від співпраці з банком, то якими були б причини завершення співпраці?

-Основна причина відмови – якщо банком не виконуються критерії внутрішньої політики, прийнятої в компанії, Bank Management Policy.

-Якими банківськими послугами користується Vodafone Україна?

-Компанія користується всіма стандартними банківськими послугами. Інвестуємо тимчасово вільні грошові кошти, користуємося послугами інкасації та еквайрингу при роздрібних продажах.

Крім цього, здійснюємо операції купівлі валюти для розрахунків з міжнародними партнерами та постачальниками телекомунікаційного обладнання та послуг технічної підтримки.

Також ми користуємося зарплатним проектом для співробітників і корпоративними картковими проектами для ТОП-керівників.

Враховуючи позитивну динаміку вільних коштів в компанії, Vodafone Україна часто виходила на ринок запозичення, а при необхідності зверталася на міжнародний ринок цінних паперів

-Чи отримувала кредити компанія?

-Враховуючи позитивну динаміку вільних коштів в компанії, Vodafone Україна часто виходила на ринок запозичення, а при необхідності зверталася на міжнародний ринок цінних паперів. Так, в лютому цього року компанія дуже успішно розмістила євробонди на суму $500 млн, під 6,2% річних терміном на п’ять років. Це найнижча ставка прибутковості в доларах США коли-небудь досягнута українськими корпоративними емітентами. Крім того, розмір випуску єврооблігацій дорівнює найбільшому дебютному траншу серед корпоративних емітентів. Євробонди котируються на Ірландській фондовій біржі Euronext Dublin (Global Exchange Market). Облігаціям присвоєно рейтинг B від S & P і B від Fitch, що відповідає корпоративному рейтингу Vodafone Україна.
Компанія використовувала кошти, отримані від випуску єврооблігацій, для рефінансування проміжної позики і частково на інші загальнокорпоративні цілі.

-Які плани у компанії?

-Ми вивчаємо можливість хеджування нашого боргу для управління курсовими ризиками. Для цього розглядаємо варіанти укладення поставочних і безпоставочних своп і форвардних контрактів з банками-партнерами.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: