Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Курс ліри впав до історичного мінімуму: що ослабило турецьку валюту
Індекс долара в п’ятницю зріс до 90,14 пункту, зміцнившись на 0,18%.
28 травня курс ліри опускався до історичного мінімуму в 8,6 TRY/USD: з середини березня вартість турецької валюти впала на 16%, передає Banker.ua.
Турецька ліра оновлює історичні мінімуми на тлі політичної нестабільності в країні і планів щодо подальшого зниження Центробанком ключової ставки. Також не кращим чином на курс TRY сьогодні впливає відновлення глобальної економіки: стрибок інфляції і зростання прибутковості держоблігацій США спровокували відтік коштів інвесторів з активів ЕМ.
Днем в п’ятницю пара TRY/USD опустилася до позначки 8,555, тоді як з середини березня втрати ліри склали 16%.
У Commerzbank зазначають, що кожен виток девальвації може спровокувати нову кризу ліри: турецький Центробанк сьогодні не в змозі боротися з високою інфляцією і не може всупереч волі керівництва країни підвищувати ставки. Регулятор, на думку аналітиків, покладається на те, що уповільнення інфляції буде спровоковано «зовнішніми або іншими факторами».
Курс долара вчора, 28 травня кинувся вгору на новинах про зростання ВВП США і намір Джо Байдена подати до Конгресу проект бюджету на 2022 рік на суму в $6 трлн.
Так, в п’ятницю євро до долара подешевшав до 1,2176 EUR/USD, тоді як в парі з японською валютою «американець» зміцнився до позначки 109,92 USD/JPY.
Фунт стерлінгів також спасував перед доларом, опустившись до 1,4187 GBP/USD (-0,14%). Новозеландська валюта в п’ятницю торгується на рівні 0,7258 NZD/USD (-0,5%).
Читайте також: За час локдауну в Україні зросла кількість фішингових сайтів. Як уберегтися від шахраїв та зберегти гроші?
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що в ING вважають, що, незважаючи на стримане зростання британської валюти, її все ще варто купувати: вакцинація в країні набирає обертів, економіка відкривається, а показники роздрібних продажів продовжують зростати.
Коментарі (0)