Експерт пояснив, у якому разі курс долара в Україні може злетіти до 60 грн/$

гривна, доллар

Наразі передумов для масштабного зміцнення нацвалюти економісти не бачать.

Фінансовий аналітик Олексій Кущ не відкидає можливості девальвації аж до 60 грн/$. Про це повідомляє Banker.ua із посиланням на матеріали Телеграф.

За словами аналітика, девальвація до 60 грн/$ може статися у разі введення ринкового курсу та порушення нинішньої рівноваги з фіксованого офіційного, безготівкового міжбанківського та готівкового ринкового курсів.

«Маховик девальвації завжди розкручується на міжбанку, а потім підхоплюється на готівковому ринку. Причин тут кілька – це спекуляція отриманим від НБУ рефінансуванням на валютному ринку, а також психологічна залежність міжбанку від чуток та слів», – пояснює Кущ, додаючи, що сьогодні цього вдається уникнути за рахунок фіксації курсу гривні.

При цьому аналітик зазначає, що збереження фіксованого курсу на поточному рівні сприяє зниженню гривневих доходів експортерів та грає на стороні імпортерів – насамперед паливних компаній.

Вирішити цю проблему, за його словами, можна за рахунок запровадження курсового коридору, в рамках якого встановлюються обмеження на курс в обмінних пунктах з одночасним зростанням офіційного курсу.

«Наприклад, курс НБУ може опустити до 31-32 гривень за долар і обмежити маржу для банків на ринку готівкового долара 5%. Така модель цілком припустима як компроміс у військових умовах», – вважає Олексій Кущ.

Головний Telegram-канал банкірів

Економічний експерт Олександр Охріменко, у свою чергу, зазначає, що для того, щоб гривня зміцнилася, обсяги експорту та міжнародної фінансової допомоги мають бути приблизно втричі більші за нинішні.

За словами економіста, середній курс на рівні 35,5 грн/$, який тримається в Україні сьогодні, став звичним та зручним для всіх. До того ж, поточних обсягів експорту та міжнародної фінансової допомоги замало для зміцнення національної валюти.

У якості єдиного чинника, який може вплинути на вартість гривні, Олександр Охріменко вказує на військові успіхи ЗСУ.

«Успішний наступ змусить повірити наших партнерів і збільшити обсяги допомоги, а зняття морської блокади дозволить наростити експорт», – зазначає експерт, додаючи, що наразі передумов для масштабного зміцнення нацвалюти немає.

гривна

Читайте також: Зарплатні проєкти онлайн з активними овердрафтами: хто з банків просуває діджитал

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, на думку Олександра Паращія, до кінця літа ринковий курс гривні залишатиметься стабільним або навіть зміцниться – у середньому до 33-34 грн/$.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)