Експерт: Є шанс, що курс в серпні не вийде за межі 27,0-28,5 грн/$

В Банку «Кредит Дніпро» розповіли, які фактори вплинуть на валютний курс в серпні 2020 року.

За умови збалансованого прояву ключових факторів, що впливають на співвідношення валютного попиту та пропозиції в Україні, в серпні курс перебуватиме в діапазоні 27,0-28,5 грн/$. Про це в ексклюзивному інтерв’ю виданню Banker.ua розповів начальник відділу по роботі з інвесторами Банку «Кредит Дніпро» Андрій Приходько.

За словами співрозмовника видання, крім кадрових і монетарних рішень нового керівника НБУ, курсова динаміка серпня залежатиме від безлічі інших чинників. Серед них подальший розвиток епідемічної ситуації і те, наскільки жорсткими будуть заходи протидії пандемії, темпи відновлення бізнес-активності, ситуація на зовнішніх ринках, інтерес іноземних інвесторів до українських активів, в тому числі до ОВДП тощо.

За умови збалансованого прояву всіх цих факторів, що впливають на співвідношення валютного попиту та пропозиції в Україні, курс перебуватиме в діапазоні 27,0-28,5 грн/$, зазначає Андрій Приходько.

Згідно з прогнозом експерта, в серпні 2020 року падіння реального сектора економіки продовжиться.

«З одного боку, на це вплинуть слабкі темпи відновлення економіки в Європі, на Близькому Сході і СНД-традиційних ринках збуту української експортної продукції. З іншого боку, можливості задіяти внутрішні джерела зростання обмежені, приватний сектор все ще займає вичікувальну позицію і не поспішає збільшувати інвестиції на тлі стагнації внутрішнього попиту», – зазначає начальник відділу по роботі з інвесторами Банку «Кредит Дніпро».

За його словами, «держава не може сама активно інвестувати або застосовувати методи фіскального стимулювання приватного сектору через величезний дефіцит бюджету». А ефект від спеціальних програм банківського кредитування вкрай обмежений.

«Банки не можуть нарощувати кредитування через високі ризики неповернень по кредитах і слабкий попит від кредитоспроможного бізнесу», – додає співрозмовник Banker.ua.

Також, за словами Андрія Приходька, після виплати дивідендів від Нафтогазу і вимушеної паузи в залученні зовнішнього фінансування держава буде змушена збільшувати випуск ОВДП.

«Тут можливі два варіанти: або НБУ наростить видачу рефінансування банкам під покупку ОВДП, і тоді ставки на первинних аукціонах ОВДП залишаться на поточному рівні; або, якщо НБУ буде обмежений в планах нарощувати грошову масу, то Кабмін може різко збільшити ставки на аукціонах ОВДП в надії залучити нерезидентів», – зазначає банкір.

Читайте також: Майбутнє безконтактних платежів в Україні (опитування банкирів)

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, на думку міністра економіки України Ігоря Петрашка, посилення курсу до позначки 23,5 грн/$ в 2019 році призвело до падіння промисловості та ВВП України.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)