Ліквідність банківської системи перевищує норматив обов’язкового резервування в 4 рази – Данилишин

Більш швидке реагування кредитних ставок на зміну облікової ставки НБУ буде покращувати маржинальність кредитних операцій банків і працювати на збільшення їхніх процентних доходів, зазначають в НБУ.

Ліквідність банківської системи перевищує норматив обов’язкового резервування (53,3 млрд гривень) в чотири рази і становить близько 216 млрд гривень, пише на своїй сторінці в Facebook голова Ради НБУ Богдан Данилишин, передає Banker.ua.

За словами Богдана Данилишина, кредитна активність українських банків залишається досить низькою: в березні зростання працюючих кредитів склало 0,7% (+4,2 млрд гривень) – переважно за рахунок кредитування фізосіб (+3,7%), тоді як кредити корпоративному сектору зросли лише на 0,2%.

Голова Ради Нацбанку також зазначає, що якщо в першій половині квітня вартість гривневих корпоративних кредитів банків становила 8,1%, то з середини минулого місяця показник зріс до 8,6%.

Після підвищення облікової ставки до 7,5% вартість гривневих корпоративних кредитів з середини квітня піднялася до 8,6%. При цьому за всіма кредитами в нацвалюті, додає експерт, показник з 16 квітня зріс до 12,5% (з 11,9% в першій половині місяця).

У той же час, повідомляє Данилишин, трансмісія ключової ставки НБУ в ставки за гривневими депозитами в цей період була не настільки виразною.

Так, починаючи з 16 квітня ставки за гривневими депозитами зросли до 4,5% (з 4,3% в першій половині місяця).

«У тому числі, за депозитами домогосподарств, які є основним джерелом фондування банків – з 7,7% до 7,8%», – наводить дані голова Ради НБУ.

Згідно з його прогнозом, в перспективі більш швидка реакція кредитних ставок на зміну облікової ставки НБУ буде покращувати маржинальність кредитних операцій банків і працювати на збільшення їхніх процентних доходів.

При цьому, додає експерт, на тлі зниження доступності кредитних ресурсів для домогосподарств і бізнесу необхідність реалізації заходів щодо активізації кредитування та поліпшення трансмісії монетарної політики стає все більш актуальною.

Читайте також: Факторинг в Україні: які умови пропонують банки

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що «Ощадбанк» продовжує нарощувати обсяги «партнерського» кредитного портфеля: з початку року банк позичив клієнтам МСБ в рамках партнерських програм 250 млн гривень.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)