НБУ збільшив ліміт на зняття готівки з рахунків в іноземній валюті

подписание документов

Нацбанк, як і раніше, рекомендує українцям використовувати безготівкові розрахунки.

НБУ підняв ліміт на зняття готівки з рахунків в іноземній валюті, повідомляє Banker.ua.

21 березня регулятор змінив добовий ліміт на зняття готівки в Україні з рахунків в іноземній валюті. Якщо раніше сума такої операції була обмежена 30 тисячами гривень на день, то тепер ліміт становить 100 000 гривень. Ця зміна працює і при знятті коштів за кордоном з валютних рахунків, відкритих в українських банках.

При цьому добовий ліміт на зняття коштів з гривневих рахунків в Україні залишається на рівні 100 000 грн. За кордоном зняття валюти з гривневих рахунків обмежено 100 тисяч гривень на місяць.

У НБУ звертають увагу на те, що ці зміни не поширюються на використання платіжних карток (як в Україні, так і за кордоном) при розрахунках за товари та послуги, що здійснюються без обмежень.

Головний Telegram-канал банкірів

Крім того, згідно з новим розпорядженням НБУ, кошти на оплату навчання на рахунки навчальних закладів за кордоном можуть перераховуватися без обмежень. Регулятор розширив список винятків із заборони транскордонних операцій, у тому числі й витрати, пов’язані з лікуванням і смертю громадян, а також з транспортуванням хворих.

У той же час, щоб запобігти виведенню капіталу за кордон, регулятор ініціював обмеження загальним лімітом у 100 000 гривень (в еквіваленті) на місяць для P2P-переказів та операцій quasi cash (купівля віртуальних активів, поповнення е-гаманців, брокерських чи форекс-рахунків, оплата дорожніх чеків тощо).

При цьому розраховуватись картами українських банків у мережі Інтернет та у торгових мережах можна без обмежень як у межах країни, так і за кордоном.

Також Нацбанк повідомив про розширення переліку винятків до заборони переказів за кордон та валютних операцій резидентів з виконанням зобов’язань, забезпечених держгарантією.

Плюс регулятором було дозволено купувати валюту на умовах «форвард» за форвардними договорами, укладеними до 23 лютого з дотриманням певних умов.

Читайте також: Оплата паркування, знижка на таксі та розстрочка на курси англійської: які додаткові послуги пропонують банки

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв, що НБУ продовжив встановлені раніше терміни узгодження діяльності для небанківських фінустанов.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)