Рекордне зниження: Мінфін різко опустив ставки за ОВДП

Попит на довгострокові облігації стрімко зростає, в той час як ставки за короткостроковими паперами б’ють рекорди з початку 2020 року.

Під час вчорашніх аукціонів з розміщення ОВЗГ Мінфіну вдалося залучити до держбюджету 1,96 млрд гривень, передає Banker.ua.

Як зазначають у міністерстві, у вівторок, 16 червня інвесторам були запропоновані гривневі облігації з терміном обігу 3 і 6 місяців, а також «довгі папери» (2 і 3 роки), які останнього разу «виходили на аукціон» ще в лютому.

У той же час, Мінфін відмовився від розміщення дев’яти- і дванадцятимісячних ОВДП, анонсованих раніше.

Так, за підсумками вчорашніх аукціонів, ставки за короткостроковими інструментами знизилися до рекордного рівня, зафіксованого на початку 2020 року, – на 150 базисних пунктів. Прибутковість за трьох- і шестимісячними паперами склала 7,5% і 8% відповідно.

При цьому ставки прибутковості за довгостроковими інструментами зафіксовані на рівні 10,57% і 10,76% відповідно. Цікаво, що перед цим «довгі папери» пропонувалися в лютому за ставками близько 10% річних.

Як повідомляють у відомстві, попит на «найкоротші» папери практично не змінився, в той час як на облігації з терміном обігу 6 місяців – виріс з 1,14 до 1,95 млрд гривень. Всього в результаті розміщення тримісячних паперів в бюджет вдалося залучити 532 млн гривень, а шестимісячні облігації принесли 483 млн.

При цьому попит на «довгі папери» повертається: «дворічні» ОВДП дозволили залучити до держбюджету 729 млн гривень, а папери з терміном обігу 3 роки – 216 млн гривень.

Читайте також: Наталія Ковальова (Zakupki.Prom.ua): «Ми бачимо великий запит на автоматизацію від банків»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами глави українського Мінфіну Сергія Марченка, вже в 2022 році Україна може відмовитися від «кредитного співробітництва» з Міжнародним валютним фондом.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)