ОВДП-аукціони: Мінфін продав облігацій на 66 млн гривень

Coin stacks

Сьогодні Міністерство фінансів запропонувало інвесторам держпапери з терміном обігу 6 місяців та 1 рік.

Міністерство фінансів поділилося результатами ОВДП-аукціонів 15 лютого, під час яких інвесторам пропонувалися виключно гривневі облігації внутрішньої держпозики, повідомляє Banker.ua.

За даними Мінфіну, треті лютневі ОВДП-аукціони забезпечили надходження до державного бюджету на рівні 66 млн гривень.

Так, замість 6 випусків гривневих облігацій, як було анонсовано раніше, відомство запропонувало інвесторам держпапери, термін обігу яких становить 6 місяців та 1 рік.

Як зазначається у повідомленні, середньозважена ставка прибутковості ОВДП, дата погашення яких – 13 липня 2022 року, становила 11,60%. Таких облігацій Мінфін продав на суму 55 млн гривень.

Держпапери, погашення яких відбудеться у січні 2023-го, сьогодні розміщувалися під 11,93%, а їхній продаж забезпечив надходження до бюджету країни на рівні 11 млн гривень.

Головний Telegram-канал банкірів

Варто зазначити, що минулого місяця держбюджет отримав від розміщення ОВДП, номінованих у гривні та у доларі США 6,8 млрд грн та $143 млн відповідно.

Минулого року Мінфін залучив завдяки продажу гривневих облігацій 287,9 млрд гривень, тоді як розміщення доларових паперів дозволило поповнити бюджет у 2021-му на $3 096 млн, а угоди щодо євро облігацій принесли майже €800 млн.

Також не зайвим буде зазначити, що, за даними НКЦПФР, 98% всього обсягу угод на українському фондовому ринку в 2021 році припадало на ОВДП. І причина не лише у тому, що фондовий ринок України ще слабо розвинений, а й у тому, що інвестиції у держпапери не оподатковуються.

ОВГЗ

Читайте також: Тетяна Путінцева (КомІнБанк): «Найвища майстерність у наданні послуг – не тільки надавати те, за чим звернувся клієнт, але й випереджати його бажання»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що минулого місяця Мінфін розмістив на 81,1% менше гривневих облігацій внутрішньої державної позики, ніж у січні 2021-го – йдеться про суму 6,8 млрд грн.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)