Мінфін запропонує військові облігації на 400 млрд гривень закордонним інвесторам

ukrainian money

Рішення про випуск військових облігацій внутрішньої держпозики було ухвалене Кабміном під час засідання 25 лютого.

До участі в аукціоні з розміщення військових облігацій буде залучено іноземних інвесторів, повідомляє Banker.ua з посиланням на матеріали РБК-Україна.

Міністерство фінансів України працює над залученням міжнародних інвесторів до участі в аукціонах із розміщення військових облігацій на суму 400 млрд гривень.

Аукціон, уточнив під час виступу на засіданні парламентського податкового комітету голова Мінфіну Сергій Марченко, буде проведено вже найближчим часом.

Відповідно до рішення Уряду, у період дії воєнного стану економіка України функціонуватиме у форматі «все для фронту – все для перемоги».

Головний Telegram-канал банкірів

Варто зазначити, що військові ОВДП – це боргові цінні папери, які випускає уряд країни для фінансування ЗСУ. У 2014 році Україна вже вдавалася до такої практики.

Нинішнє рішення про випуск військових облігацій внутрішньої держпозики, ухвалене в рамках підтримки ЗСУ, а також забезпечення стабільної роботи критичної інфраструктури країни, було затверджено Кабміном під час позачергового засідання 25 лютого.

Відповідно до постанови Уряду, військові ОВДП випускатимуть під 11% річних. Термін обігу військових облігацій внутрішньої держпозики, випуск яких був анонсований Кабінетом міністрів, складе до 15 років, тоді як купонний період встановлено на рівні 1 рік.

Номінальна вартість одного паперу становить 1000 гривень, уточнюється у Постанові Кабміну №156 від 25 лютого 2022 року.

Кошти, одержувані від розміщення військових облігацій внутрішньої держпозики, надходитимуть одразу до державного бюджету.

hryvnia

Читайте також: Хранителі даних: ринок дата-центрів стрімко зростає

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що НБУ перерахував Національній гвардії України 450 млн гривень, які надійшли на спецрахунок для збору коштів на підтримку ЗСУ.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)