Спроба №2: Мінфін розмістив 12-річні євробонди на $2 млрд

Нова угода з розміщення «довгих» доларових євробондів виявилася для України більш вигідною.

Друга спроба України розмістити єврооблігації увінчалася успіхом: після скасування рішення про розміщення доларових євробондів 1 липня Мінфіну таки вдалося продати 12-річні папери на $2 млрд під 7,25% річних, передає Banker.ua.

Про вдалу операцію з розміщення Міністерством фінансів єврооблігацій з терміном погашення в березні 2033 року ввечері в четвер повідомили багато українських ЗМІ, посилаючись на джерела в банківських колах. Дану інформацію підтвердив і відомий експерт, фінаналітик ICU Михайло Демків, який опублікував відповідну новину на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

Так, після того, як на тлі звільнення попереднього голови Нацбанку Якова Смолія угоду, укладену 1 липня, було скасовано, українській стороні вдалося розмістити 12-річні доларові євробонди на суму $2 млрд, причому під доволі низький відсоток – 7,25%.

Варто зазначити, що під час першої спроби інвесторам були запропоновані папери під 7,3%, і залучити тоді вдалося всього лише $1,75 млрд.

За словами Михайла Демківа, друга спроба розміщення євробондів виявилася більш успішною, тому рішення про скасування попередньої угоди було правильним.

«Тоді не вдалося укласти угоду, але вдалося зберегти довіру інвесторів», – написав вчора ввечері аналітик.

Організаторами розміщення 23 липня виступили J.P. Morgan і Goldman Sachs.

Також повідомляється, що Міністерство фінансів анонсувало викуп євробондів з термінами погашення в 2021 і 2022 роках на $750 млн. Їх можна буде обміняти на нові 12-річні єврооблігації.

Кошти, отримані в результаті угоди, будуть спрямовані на покриття дефіциту держбюджету.

Читайте також: Майбутнє безконтактних платежів в Україні (опитування банкирів)

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що 1 липня Україна розмістила «довгі» доларові євробонди, термін погашення яких припадає на березень 2033 року під 7,3% річних. Але пізніше стало відомо, що угоду з розміщення єврооблігацій було скасовано.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)