Міністерство цифрової трансформації анонсувало запуск е-гривні: подробиці

calculator

Розробкою е-гривні вже зайнялися три компанії, повідомляють у Мінцифри.

До кінця року Міністерство цифрової трансформації України запустить пілотний проєкт, а у 2023-му – перший реальний кейс з е-гривнею, повідомляє Banker.ua з посиланням на ЕП.

Мінцифри обіцяє запустити «пілот» е-гривні вже до кінця поточного року. У 2023-му, згідно з графіком відомства, очікується запровадження першого реального кейсу з е-гривнею.

За словами міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, для запуску е-гривні буде створено окремий гаманець. На даний момент здійснюється технічна розробка проєкту, фахівці «дизайнятий» систему та вивчають усі можливості використання електронної гривні.

Міністр також додав, що розробкою е-гривні займаються три компанії, які готують «пілоти та кейси».

«Обиратимемо, хто краще розробить», – зазначають у Мінцифри.

Головний Telegram-канал банкірів

Федоров згадав і про те, що в рамках «пілота» відомство планує протестувати виплату зарплат е-гривнею «на держпідприємстві під Мінцифрою».

За словами керівника відомства, проєкт має бути протестований та відпілотований до кінця наступного року з метою подальшого його масштабного запуску.

«Є команда, є чіткий графік проєкту, цього року запустимо пілот», – наголосив у коментарі Михайло Федоров.

Керівник відомства також звернув увагу на те, що дорожню карту в частині запуску е-гривні вже погоджено Міністерством цифрової трансформації, НБУ та Мінфіном.

Варто зазначити, що про плани Мінцифри, пов’язані з проведенням експерименту з виплати зарплати своїм співробітникам в електронній гривні, повідомлялося в серпні 2021 року.

Водночас, про впровадження е-гривні з метою соціальних виплат у Міністерстві поки що не думають.

blockchain concept

Читайте також: Відповідальний бізнес: що цінують споживачі у бренді та наскільки соціально активними є українські компанії

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами заступника голови НБУ, тестування цифрової гривні з метою визначення необхідності широкомасштабної її емісії продовжується.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)