Міністри фінансів G7 оцінили ризики для світових банків через коронавірус

Міністри фінансів країн “великої сімки” (G7) уважно стежитимуть за спалахом коронавірусу, і готові до будь-яких заходів, щоб протистояти глобальному економічному спаду, заявив у вівторок міністр фінансів Німеччини Олаф Шольц. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на Reuters.

«Як міністри фінансів G7, ми щойно обговорили, щоб дуже уважно стежити за ситуацією щодо коронавірусу. Якщо виникне така необхідність, у нас є всі засоби, щоб протистояти глобальному спаду», – сказав Шольц в заяві, опублікованій в Twitter.

У спільній заяві міністри фінансів G7 і глави центральних банків раніше у вівторок заявили, що вони будуть використовувати всі відповідні інструменти політики для досягнення сильного, стійкого зростання і захисту від ризиків, пов’язаних з коронавірусом, що підсилило побоювання щодо глобальної рецесії.

Вони заявили, що готові до подальшої співпраці в «своєчасних і ефективних заходах», але не стали закликати до нових державних витрат або скоординованих скорочень відсоткових ставок центрального банку.

Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) попередила в понеділок, що спалах коронавірусу затягує світову економіку в найважчий період після світової фінансової кризи, закликаючи уряди і центральні банки дати відсіч, щоб уникнути ще більшого спаду.

«З огляду на потенційний вплив COVID-19 на глобальне зростання, ми підтверджуємо нашу прихильність використанню всіх відповідних інструментів політики для досягнення сильного, стійкого зростання і захисту від ризиків зниження цін», – йдеться в заяві країн G7 – США, Великобританії, Канади, Франції, Німеччини , Італії та Японії.

Вони також вітали зобов’язання Міжнародного валютного фонду, Світового банку та інших міжнародних установ допомогти країнам-членам впоратися з людською трагедією і економічними проблемами, які ставить COVID-19.

Міністр фінансів США Стівен Мнучін і голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл очолили телефонні перемовини, відображаючи різке зростання стурбованості з 22 лютого, коли офіційні особи особисто обговорювали спалах коронавірусу в кулуарах зустрічі G20 в Ер-Ріяді, Саудівська Аравія.

Раніше повідомлялося про те, що ціни на акції показують найглибше тижневе падіння після світової фінансової кризи в 2008 році, оскільки стрімке поширення коронавируса підігріває побоювання рецесії в Сполучених Штатах і єврозоні.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)