Міжнародні резерви України досягли восьмирічного максимуму

Досягти рекордного зростання міжнародних резервів в 2020 році вдалося завдяки послідовній політиці на валютному ринку і підвищенню вартості фінансових інструментів.

У 2020 році Міжнародні резерви України перевищили $29 млрд: лише протягом грудня обсяг коштів зріс майже на $3 млрд, передає Banker.ua з посиланням на дані регулятора.

Україна наростила рекордний обсяг міжнародних резервів: станом на 1 січня 2021 року показник досяг $29,133 млрд (у еквіваленті), що є рекордом за останні 8 років.

Так, зазначають в Нацбанку, протягом минулого року міжнародні резерви України зросли на 15% або на $3,8 млрд, і їхній поточний обсяг покриває 4,8 місяців майбутнього прогнозованого імпорту.

Досягти таких результатів вдалося завдяки послідовній політиці на валютному ринку і підвищенню вартості фінансових інструментів на $2,3 млрд.

За даними НБУ, обсяги чистої купівлі валюти протягом 2020 року перевищили $1 млрд, тоді як обсяг платежів з обслуговування і погашення державного та гарантованого державою боргу досяг $10,4 млрд і практично дорівнював обсягу надходжень на користь уряду $10,3 млрд.

Також регулятор зазначає, що в останній місяць 2020-го міжнародні резерви зросли майже на $3 млрд під впливом таких чинників, як операції уряду з управління держборгом, операції НБУ на міжбанку і переоцінка фінансових інструментів.

Так, валютні надходження на користь уряду в грудні склали близько $3 млрд, а вартість фінансових інструментів минулого місяця зросла на $217,5 млн. При цьому Нацбанк в зазначений період викупив в резерви $378,6 млн і провів кілька інтервенцій з продажу валюти для згладжування коливань на суму $89,4 млн. Таким чином, чистий обсяг купівлі валюти регулятором у грудні 2020 року склав $289,2 млн.

Читайте також: Топ-5 новорічних акцій від українських банків

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, згідно з даними НБУ, за підсумками минулого року ОВДП-портфель українських банків збільшився більш ніж на 180 млрд гривень, тоді як в грудні зростання показника склало 57,3 млрд гривень.

 


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)