Міжнародні резерви України зросли до $28,4 млрд: підсумки червня

Поточний обсяг резервів покриває 4,3 місяця майбутнього імпорту: цього достатньо для виконання зобов’язань України, а також поточних операцій уряду і регулятора, зазначають в НБУ.

Незважаючи на погашення зовнішніх і внутрішніх зобов’язань держави, міжнародні резерви України в червні зросли на 2%, передає Banker.ua з посиланням на повідомлення прес-служби регулятора.

У червні Україна наростила міжнародні резерви на 2%: завдяки валютним надходженням на користь уряду і інтервенцій НБУ, показник досяг $28 357,7 млн.

Як зауважують в Нацбанку, валютні надходження на користь уряду минулого місяця склали $1095 млн (у еквіваленті): тільки $726,3 млн вдалося отримати в результаті розміщення ОВДП.

Що ж стосується загального обсягу платежів уряду з обслуговування і погашення держборгу, то в червні показник склав $995,6 млн: $848 млн були спрямовані на обслуговування та погашення ОВДП, $80,1 млн – на обслуговування єврооблігацій і решта коштів – на виконання інших зобов’язань в іноземній валюті.

Плюс минулого місяця Нацбанк сплатив $2,3 млн на користь МВФ.

Головний Telegram-канал банкірів

За рахунок того, що пропозиція валюти на міжбанку більшу частину червня переважала над попитом, НБУ вдалося поповнити резерви на $682,8 млн. У той же час, на згладжування надмірних валютних коливань регулятор спрямував минулого місяця $99,5 млн. Чиста купівля валюти Нацбанком за підсумками червня склала $583,3 млн.

На динаміку резервів в перший місяць літа вплинула і переоцінка фінансових інструментів: в червні їхня вартість впала на $180,8 млн.

Поточний обсяг резервів, зазначають в НБУ, покриває 4,3 місяця майбутнього імпорту: цього достатньо для виконання зобов’язань України, а також поточних операцій уряду і регулятора.

Читайте також: Вклади на вимогу: скільки можна заробити і де краще відкрити

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за даними голови Ради НБУ, сальдо валютних інтервенцій Нацбанку з початку поточного року становить $803 500 000.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)