Вклади на вимогу: скільки можна заробити і де краще відкрити

09 Червня 2021

Вклади на вимогу – не найпопулярніший банківський продукт. А даремно. Такі депозитні програми працюють подібно скарбничці і дозволяють не тільки зберегти, але і примножити ваші кошти. При цьому відповідальність за збереження грошей бере на себе банк. Banker.ua розбирався, де найвигідніше відкрити вклад на вимогу.

Плюси і мінуси довгострокових вкладів

Вклади на вимогу належать до довгострокових банківських депозитів, які здатні приносити постійний дохід своїм власникам. При цьому такий вклад не має кінцевого терміну і може тривати безкінечно або до тих пір, поки сам вкладник не вирішить зняти кошти з рахунку.

Основними перевагами довгострокових вкладів є:

  • можливість поповнення та зняття коштів у будь-який зручний для клієнта час;
  • клієнт отримує доступ до свого рахунку цілодобово, що значно полегшує керування коштами;
  • відсотки нараховуються постійно, поки клієнт користується послугами банку;
  • якщо клієнт хоче зняти гроші одразу, то накопичені відсотки не анулюються.

При всіх перевагах безстрокових вкладів основним мінусом є низькі ставки в порівнянні зі строковими депозитами, а деякі банки встановлюють плаваючу ставку, тому зрозуміти точну прибутковість такого вкладу може бути складно.

Де відкрити безстроковий вклад

Перед тим, як відкрити безстроковий вклад, необхідно вивчити пропозиції банків і порівняти умови і ставки за депозитами. На сьогоднішній день одразу кілька українських банків пропонують послугу скарбнички або довгострокових вкладів.

ПриватБанк

Безстроковий вклад “Скарбничка” від ПриватБанку — один із найпопулярніших вкладів, яким користуються близько 9 млн українців. При цьому сервіс дозволяє накопичувати кошти автоматично, не вилучаючи їх із сімейного бюджету. Наприклад, банк може утримувати 50 грн або по 10% з кожного надходження грошей на карту.

На весь період вкладу діє єдина процентна ставка 7%, а мінімальна сума вкладу відсутня. При цьому клієнт може поповнювати депозит в будь-який зручний час.

Альфа-Банк

Альфа-Банк пропонує безстроковий вклад “Ощадний”, який дозволяє накопичувати гроші протягом довгого проміжку часу. Відкрити депозит можна у гривні, доларі або євро. При цьому ставка для гривневих вкладів складає 5-6% у залежності від суми і терміну вкладу. Також банк дозволяє достроково закривати вклад та поповнювати рахунок у будь-який зручний час. Мінімальна сума вкладу становить 1000 грн.

Райффайзен Банк Аваль

Райффайзен Банк Аваль реалізує програму безстрокових вкладів “Універсальний”. Процентна ставка за вкладом становить 5%, а мінімальна сума депозиту встановлена на рівні 100 грн. Клієнти можуть поповнювати рахунок або знімати кошти в будь-який зручний час. Також банк пропонує щомісячну капіталізацію за рахунком і можливість безстрокової пролонгації вкладу.

ОТП Банк

ОТП Банк пропонує “Ощадний банківський вклад” під 5,5% річних у гривні. Мінімальна сума вкладу становить 100 грн, а поповнення безготівковим способом можна здійснювати в будь-який момент. Зняття і поповнення рахунку необмежені.

Банк Кредит Дніпро

Банк Кредит Дніпро пропонує безстроковий вклад “Вільні гроші”, який дозволяє накопичувати кошти протягом необмеженого періоду часу. Клієнт отримує відсотки за фактичну кількість днів, протягом яких його кошти перебували на рахунку. Він може розмістити на рахунку будь-яку суму грошей і щомісяця отримувати прибуток, крім того, вільно розпоряджатися коштами без обмежень. Це ідеальне рішення для тих, хто хоче накопичувати гроші і користуватися всіма перевагами поточного рахунку “Вільні кошти”, при цьому зберігаючи вільний доступ до коштів протягом усього терміну дії договору.

Сума вкладу необмежена, а ставка безпосередньо залежить від розміру вкладу. Якщо сума депозиту становить до 1 млн грн, то ставка становить 5%, а вище 1 млн грн – 7%.

Банк Південний

Депозитна програма у вигляді вільного режиму накопичення і використання коштів для клієнтів, які хочуть отримувати дохід, і при цьому мати вільний доступ до своїх коштів у разі потреби. Програма від Банку Південний дозволяє поповнювати і знімати кошти в режимі поточного рахунку без втрати відсотків, отримуючи при цьому високий дохід на залишок коштів.

Мінімальна сума вкладу становить 100 грн, а ставка за депозитом безпосередньо залежить від суми вкладу і варіюється від 1% до 5%.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: