Міжнародні резерви України сягнули дев’ятирічного максимуму: цифри від НБУ

На обслуговування і погашення держборгу в валюті в серпні було спрямовано $188,0 млн.

Минулого місяця міжнародні резерви України зросли на 9,2% і на 1 вересня досягли $31 614,5 млн, передає Banker.ua.

За даними НБУ, міжнародні резерви України сягнули дев’ятирічного максимуму: станом на 1 вересня показник був зафіксований на рівні $31 614,5 млн (у еквіваленті).

Поточний обсяг резервів покриває 4,4 місяця майбутнього імпорту: цього, зазначають в Нацбанку, достатньо для виконання зобов’язань України і поточних операцій уряду та НБУ.

Так, згідно зі свіжим звітом Нацбанку, в серпні міжнародні резерви України зросли на 9,2% за рахунок надходження 1928,2 млн СПЗ від МВФ. Динаміку резервів минулого місяця визначали і такі чинники, як операції НБУ на міжбанку, операції з управління держборгом і переоцінка фінансових інструментів.

Головний Telegram-канал банкірів

Зокрема, повідомляє регулятор, протягом минулого місяця чиста купівля валюти на міжбанку склала $348,3 млн: НБУ викупив на валютному ринку $368,8 млн і продав $20,5 млн.

При цьому валютні надходження на користь уряду в серпні склали $8,8 млн, тоді як на обслуговування і погашення держборгу в валюті було спрямовано $188,0 млн ($33,7 млн ​​на обслуговування облігацій зовнішньої держпозики, $18,2 млн – на погашення та обслуговування ОВДП і решта коштів – на погашення інших зобов’язань держави в іноземній валюті).

Виплати на користь МВФ, здійснені урядом і Нацбанком минулого місяця, склали $204,3 млн.

Також вплив на динаміку резервів в серпні спричинила і переоцінка фінансових інструментів на тлі зміни їхньої ринкової вартості і курсів валют: їхня вартість минулого місяця зменшилася на $31,6 млн.

Читайте також: Тепер тільки вперед: який шлях пройшла банківська система за 30 років незалежності України

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що в липні 2021-го міжнародні резерви України зросли на 2,1%.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)