Рекордне зростання: міжнародні резерви України досягли 8-річного максимуму

В НБУ назвали 3 причини рекордного зростання міжнародних резервів в червні.

У Нацбанку заявили про рекордне зростання міжнародних резервів України: минулого місяця показник збільшився на 12,4%, досягнувши максимуму з осені 2012 року, передає Banker.ua.

Згідно з даними прес-служби регулятора, зростання міжнародних резервів України в червні склало 12,4% – це більше $3 млрд. Таким чином, станом на 1 липня міжнародні резерви досягли $28 515,73 млн.

Стрімке зростання резервів в червні Нацбанк пояснює, перш за все, надходженням на рахунки України коштів від МВФ в рамках нової програми Stand-By, отриманням фінансування від Євросоюзу (€500 млн) і розміщенням ОВДП, номінованих у валюті, на €353,3.

При цьому, додають в НБУ, на обслуговування і погашення держборгу було спрямовано $1192,3 млн, з яких $1073,8 млн сплачено по облігаціях внутрішньої державної позики і $75,7 млн ​​- за облігаціями зовнішньої державної позики. Плюс кошти за іншими зобов’язаннями перед іноземними кредиторами.

Також, продовжують в Нацбанку, зростанню резервів минулого місяця сприяло нарощування покупки валюти регулятором на міжбанку: всього НБУ викупив у червні $1155,0 млн.

Третій фактор, який забезпечив зростання резервів, – переоцінка фінансових інструментів, вартість яких в червні зросла на $154,0 млн.

Також в повідомленні зазначається, що поточний обсяг резервів покриває 4,8 місяців майбутнього імпорту. Це, додають в НБУ, є достатнім для виконання зобов’язань України, а також поточних операцій Кабміну та Нацбанку.

Читайте також: “Я завжди ставлюся з повагою до своєї роботи”, – Кирило Шевченко (CEO ”Укргазбанк”)

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що за підсумками ОВДП-аукціону, проведеного 30 червня, Міністерство фінансів залучило до держбюджету досить «скромну» суму – 1,27 млрд гривень. Інвесторам було запропоновано шість випусків гривневих паперів з терміном обігу від трьох місяців до трьох років.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)