Рекорд за 11 років: у березні міжнародні резерви України зросли на $3 млрд

деньги_доллар_монеты

Резерви збільшилися через надходження від міжнародних партнерів та скорочення обсягів чистого продажу валюти Нацбанком.

Міжнародні резерви України до 1 квітня 2023 року збільшилися на 10% ($3 млрд) і становили $31,9 млрд, передає Banker.ua з посиланням на дані Національного банку України. Такий обсяг резервів став рекордним за останні 11 років – з листопада 2011 року.

Головний Telegram-канал банкірів

У НБУ пояснили, що резерви зросли через надходження від міжнародних партнерів на тлі менших обсягів чистого продажу валюти регулятором та помірних боргових виплат країни в іноземній валюті.

Динаміку міжнародних резервів у березні визначали три фактори:

  1. Надходження на користь уряду та виплати за обслуговування та погашення держборгу. Так, на валютні рахунки Кабміну в Нацбанку надійшло $5,1 млрд, зокрема – $1,8 млрд від Канади, $1,6 млрд – від Європейського союзу, $1,3 млрд – від США через трастовий фонд Світового банку, а також $476 ,5 млн – від розміщення валютних облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП).
  2. Операції НБУ на валютному ринку Зокрема, минулого місяця регулятор продав $1,7 млрд і викупив у резерви $5,2 млн. Таким чином, чистий продаж валюти у березні знизився до $1,7 млрд. Це пов’язано із сезонним фактором, обмеженням непродуктивного відтоку капіталу (у тому числі через врегулювання діяльності у сфері грального бізнесу) та стабілізацією курсових очікувань.
  3. Переоцінка фінансових інструментів (внаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют). У березні за рахунок цього вартість фінансових інструментів збільшилась на $697,6 млн.

«Поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 4,2 місяця майбутнього імпорту», – наголосили у Нацбанку.

Читайте також:  Стійкість, що створює можливості: СЕО ТАСКОМБАНКУ про стратегію під час війни і на всі часи

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв, що Україна отримала від міжнародних партнерів 170 млрд грн у березні.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)