7 із 10 членів Комітету з монетарної політики хотіли підвищити ставку до 11% у січні – НБУ

график

Україні краще підготуватися до посилення монетарної політики у світі вже зараз, вважає один із членів КМП.

Перегляд облікової ставки до 11% на січневому засіданні з монетарної політики підтримали 7 членів Комітету. Один із учасників дискусії висловився за підвищення показника до 12%, повідомляє Banker.ua.

Як повідомляється в коментарі НБУ щодо січневого засідання з монетарної політики, члени Комітету обговорювали різні сценарії монетарної реакції на поточну ситуацію: деякі учасники дискусії виступали за підвищення облікової ставки на 1 в.п., тоді як один із них висловився за збільшення показника одразу на 3 в.п.

Проте в ході жвавої дискусії, яка розпочалася 19 січня і тривала вранці 20-го, деякі члени Комісії змінили свою позицію та проголосували за підвищення ставки до 10%, про що і було оголошено у четвер вдень.

Так, січневе підвищення до 10% було ініційоване двома членами Комітету, які назвали такий крок «послідовнішим і зрозумілішим», що сприяє зміцненню довіри учасників ринку до монетарної політики регулятора в умовах збереження напруженого інформаційного фону.

Водночас підвищення облікової ставки до 11% у січні було підтримано 7 членами Комітету. Один із учасників засідання назвав такий крок «цілком логічним» і таким, «що дозволяє процентному каналу монетарної трансмісії заробити з вищим коефіцієнтом корисної дії».

Головний Telegram-канал банкірів

Ще один член КМП серед аргументів на користь підвищення ставки на 2 в.п. зазначив загрозу обмеження доступу України до міжнародних ринків капіталу на тлі подальших спроб розхитування ситуації в країні з боку РФ, а також посилення інфляційного тиску понад прогноз, зростання конкуренції ринків, що розвиваються, за фінансові ресурси і вплив вторинних ефектів від зростання цін на енергоносії.

Крім того, з метою збереження конкурентоспроможності гривневих активів, крім підвищення ставки, учасники дискусії заявили про необхідність більш активного проведення валютних інтервенцій.

Водночас, один із учасників дискусії вважав за доцільне підвищення ключової ставки у січні до 12%. На думку цього члена Комітету, без суттєвого перегляду показника прогноз інфляції 7,7% на 2022 рік, а також повернення до цілі 5% у 2023 році виглядає вкрай малореалістичним.

У якості проінфляційних ризиків учасник засідання вказав на загрозу відтоку капіталу на тлі геополітичної напруженості та перспективу перевищення прогнозної вартості газу та нафти з подальшим ризиком зростання тарифів на ЖКП. Плюс, додав член КМП, посилення монетарної політики на глобальному рівні лише починається, і ці процеси серйозно вдарять по всіх країнах EM: Україні до цього краще підготуватися вже зараз.

На тлі посилення глобальної монетарної політики Україні потрібно бігти швидше за інших лише для того, щоб залишатися на місці, додав представник НБУ.

ноутбук и калькулятор

Читайте також: Як ФОП запустити РРО і не збожеволіти у 2022 році?

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв, що 20 січня Нацбанк України підняв ключову ставку до 10% річних.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)