Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
7 із 10 членів Комітету з монетарної політики хотіли підвищити ставку до 11% у січні – НБУ
Україні краще підготуватися до посилення монетарної політики у світі вже зараз, вважає один із членів КМП.
Перегляд облікової ставки до 11% на січневому засіданні з монетарної політики підтримали 7 членів Комітету. Один із учасників дискусії висловився за підвищення показника до 12%, повідомляє Banker.ua.
Як повідомляється в коментарі НБУ щодо січневого засідання з монетарної політики, члени Комітету обговорювали різні сценарії монетарної реакції на поточну ситуацію: деякі учасники дискусії виступали за підвищення облікової ставки на 1 в.п., тоді як один із них висловився за збільшення показника одразу на 3 в.п.
Проте в ході жвавої дискусії, яка розпочалася 19 січня і тривала вранці 20-го, деякі члени Комісії змінили свою позицію та проголосували за підвищення ставки до 10%, про що і було оголошено у четвер вдень.
Так, січневе підвищення до 10% було ініційоване двома членами Комітету, які назвали такий крок «послідовнішим і зрозумілішим», що сприяє зміцненню довіри учасників ринку до монетарної політики регулятора в умовах збереження напруженого інформаційного фону.
Водночас підвищення облікової ставки до 11% у січні було підтримано 7 членами Комітету. Один із учасників засідання назвав такий крок «цілком логічним» і таким, «що дозволяє процентному каналу монетарної трансмісії заробити з вищим коефіцієнтом корисної дії».
Ще один член КМП серед аргументів на користь підвищення ставки на 2 в.п. зазначив загрозу обмеження доступу України до міжнародних ринків капіталу на тлі подальших спроб розхитування ситуації в країні з боку РФ, а також посилення інфляційного тиску понад прогноз, зростання конкуренції ринків, що розвиваються, за фінансові ресурси і вплив вторинних ефектів від зростання цін на енергоносії.
Крім того, з метою збереження конкурентоспроможності гривневих активів, крім підвищення ставки, учасники дискусії заявили про необхідність більш активного проведення валютних інтервенцій.
Водночас, один із учасників дискусії вважав за доцільне підвищення ключової ставки у січні до 12%. На думку цього члена Комітету, без суттєвого перегляду показника прогноз інфляції 7,7% на 2022 рік, а також повернення до цілі 5% у 2023 році виглядає вкрай малореалістичним.
У якості проінфляційних ризиків учасник засідання вказав на загрозу відтоку капіталу на тлі геополітичної напруженості та перспективу перевищення прогнозної вартості газу та нафти з подальшим ризиком зростання тарифів на ЖКП. Плюс, додав член КМП, посилення монетарної політики на глобальному рівні лише починається, і ці процеси серйозно вдарять по всіх країнах EM: Україні до цього краще підготуватися вже зараз.
На тлі посилення глобальної монетарної політики Україні потрібно бігти швидше за інших лише для того, щоб залишатися на місці, додав представник НБУ.
Читайте також: Як ФОП запустити РРО і не збожеволіти у 2022 році?
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв, що 20 січня Нацбанк України підняв ключову ставку до 10% річних.
Коментарі (0)