Moody’s знизило рейтинг України та спрогнозувало падіння ВВП у 2022 році на 35%

Moody's

Потреби України у фінансуванні на 2022-й агентство оцінює приблизно у $50 млрд.

Міжнародне агентство Moody’s знизило рейтинги України до Caa3 та спрогнозувало падіння ВВП у 2022 році на 35%, повідомляє Banker.ua з посиланням на матеріали РБК-Україна.

Moody’s знизило довгострокові рейтинги України з Caa2 до Caa3, що, за словами аналітиків агентства, зумовлено підвищеними ризиками стійкості держборгу країни на тлі вторгнення російського агресора.

Більш затяжна війна, ніж очікувалося раніше, зазначають у Moody’s, збільшує ймовірність реструктуризації боргу та збитків приватних кредиторів.

Крім того, міжнародне агентство змінило прогноз рейтингів, які перебувають на перегляді, на негативний. Останній відбиває високий рівень невизначеності щодо подальших кредитних наслідків російського вторгнення.

У Moody’s зазначають, що «затяжніший військовий конфлікт після вторгнення росії підтримуватиме дуже високі потреби у фінансуванні протягом тривалого періоду і призведе до подальшого збільшення боргового тягаря».

Головний Telegram-канал банкірів

Що ж до прогнозу для української економіки, то міжнародне агентство очікує на падіння ВВП країни за підсумками 2022 року на 35% на тлі колосальних людських жертв, значної шкоди інфраструктурі та виробничому потенціалу України, а також значній міграції населення.

Згідно з очікуваннями Moody’s, ворожі обстріли продовжуватимуть стримувати відновлення значної економічної активності в Україні до кінця поточного року. У той же час країна почне поступово відновлюватися вже з 2023 року.

Потреби України у фінансуванні на 2022-й агентство оцінює приблизно $50 млрд, тоді як зростання держборгу прогнозує до 90% ВВП з приблизно 49% на кінець минулого року.

подписание документа

Читайте також: Зарплатні проєкти онлайн з активними овердрафтами: хто з банків просуває діджитал

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що в Нацбанку допускають швидке відновлення економіки України, але лише за умови завершення бойових дій та за масштабної підтримки закордонних партнерів.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)