Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Мораторій на банкрутство: депутати заступилися за «карантинних» боржників
Стало відомо, чому парламентські юристи називають цю пропозицію такою, що не відповідає положенням Конституції.
Під час карантину і протягом 90 днів після його закінчення «банкрутити» боржників-юросіб в Україні заборонено. За відповідний законопроект №3322, прийнятий у другому читанні і в цілому, свої голоси віддали 307 народних депутатів, передає Banker.ua з посиланням на БізнесЦензор.
Зміни, внесені до Кодексу з процедур банкрутства, спрямовані проти зловживань в галузі банкрутства в період карантину. Згідно з новими нормами, під час карантину і протягом 90 днів після зняття обмежень забороняється відкривати виробництва стосовно банкрутства боржників-юросіб, за заявою кредиторів. Йдеться про вимоги до боржників, що з’явилися з 12 березня 2020 року.
Також, згідно з новим законом, допускається проведення зборів комітету кредиторів в режимі відеоконференції і за допомогою опитування по e-mail. До того ж, в зазначений період припиняється нарахування відсотків на зобов’язання боржника і продовжується термін звернення боржником із заявою про відкриття справи про банкрутство.
Внесені зміни також передбачають:
– пролонгацію термінів проведення попереднього засідання суду у справі про банкрутство, а також дії мораторію на задоволення вимог кредиторів;
– продовження оголошення про проведення аукціонів з реалізації майна боржника, виконання плану санації або реструктуризації боргів, зовнішнього управління, ліквідації, реструктуризації боргів та їхнього погашення.
Що цікаво, парламентські юристи називають цю пропозицію такою, що не відповідає положенням Конституції, оскільки порушується принцип рівності всіх суб’єктів права власності перед законом.
Читайте також: НБУ знизив ставку до 6% – це значить дешеві кредити? (спойлер: не зовсім)
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що український парламент проголосував за внесення змін до Кодексу про процедури банкрутства, зробивши неможливим відкриття проваджень у справах про банкрутство органів держвлади і місцевого самоврядування, а також бюджетних установ і організацій.
Коментарі (0)