МВФ: Нова хвиля COVID-19 затягне економіки, що розвиваються, в боргову кризу

Баланс поточних рахунків країн, що залежать від туризму, нафти або грошових переказів з-за кордону, вже значно знизився.

Emerging markets в будь-який момент ризикують зіткнутися з проблемою раптового відтоку капіталу, тому черговий масовий спалах коронавірусу здатен затягнути країни, що розвиваються, в масштабну боргову кризу, попереджають експерти МВФ. Про це пише Banker.ua.

Аналітики Міжнародного валютного фонду заговорили про ризик настання кризи зовнішнього боргу в державах з дефіцитом поточного рахунку.

На думку експертів МВФ, в 2020 році баланс поточних рахунків держав, що залежать від туризму, нафти або грошових переказів з-за кордону, значно знизився. Згідно з прогнозом, до кінця року скорочення торгового балансу більш ніж на 3% ВВП очікує на таких експортерів нафти, як Саудівська Аравія, Норвегія чи РФ.

При цьому втрати доходів від туризму для Португалії, Марокко та Коста-Ріки можуть перевищити 2% ВВП, а скорочення обсягу грошових переказів особливо відчують Пакистан, Гватемала і Єгипет.

У Фонді очікують, що країни з недостатніми резервами, великими боргами і значним дефіцитом поточного рахунку можуть звернутися за допомогою до МВФ або оголосити дефолт за борговими зобов’язаннями.

На думку аналітиків, пристосуватися до подібних потрясінь країни, що розвиваються, можуть, дозволивши своїм валютам знецінитися.

Читайте також: Чув, фріланс шкодить економіці країн і призводить до бідності. Чи це так?

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що в II кварталі 2020 року ВВП Євросоюзу скоротився на 14,4%. Дане падіння є рекордним: подібного зниження показників ЄС не спостерігалося з початку ведення статистики – тобто з 1995 року.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)