Чи побачать українці завдяки МВФ долар по 23-24 грн: думка експерта

Зростання ЗВР після отримання першого траншу кредиту МВФ, безумовно, призведе до зміцнення нацвалюти.

Кошти, виділені в рамках нової програми співпраці з МВФ, дозволять Україні не лише зменшити дефіцит держбюджету і відкрити шлях до отримання допомоги від СБ та ЄС, а й наростити ЗВР. Проте, на думку президента інвестгрупи «Універ» Тараса Козака, очікувати на радикальне зміцнення гривні в даному випадку не слід, передає Banker.ua з посиланням на Сегодня.

За словами експерта, зростання золотовалютних резервів НБУ на 3-4 млрд гривень після отримання першого траншу кредиту МВФ призведе до зміцнення нацвалюти. Але долар по 23 або 24 гривні найближчим часом українці навряд чи побачать.

Тарас Козак пояснює: якби ці кошти потрапляли до держбюджету через міжбанк, то долар міг би подешевшати до 23 гривень в найкоротший термін. Але, оскільки йдеться про двосторонні домовленості, про прямий вплив даних засобів на курс годі й казати.

«Чим більше золотовалютні резерви, тим гривня міцніше, – продовжує аналітик. – І банки, і багато людей розуміють, що доларів багато, і що вони прийшли до нас надовго – на п’ять, сім років, деякі кредити на десять років».

За словами Тараса Козака, зараз в Україну надходить більше доларів, ніж виходить за межі країни, і в найближчій перспективі, за рахунок поліпшення платіжного балансу, надходження валюти будуть хороші, а виводитися вона буде значно повільніше.

Читайте також: Олександр Кривошеєв (Admitad Ukraine): «Перше, що повинні зробити банки, – сформувати підрозділ, який займеться діджиталізацією»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами директора-розпорядника МВФ Крісталіни Георгієвої, Рада Фонду затвердить перший транш програми stand-by для України вже найближчим часом.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)