«Країнам потрібно проявити гнучкість»: у МВФ розповіли, як відновлюватиметься економіка у 2022-му

графики и планирование

Цього року країнам доведеться відмовитись від універсальних алгоритмів та напрацьованих шаблонів.

Міжнародний валютний фонд не розраховує на швидке відновлення глобальної економіки у 2022-му. Крім того, МВФ попереджає про «безліч перешкод», з якими зіткнуться країни цього року, повідомляє Banker.ua, посилаючись на матеріали Укрінформ.

За словами керівника МВФ Кристаліни Георгієвої, у 2022 році через пандемію, зростання інфляції та підвищення рівня держборгу до $226 трлн глобальна економіка відновлюватиметься досить повільно, як, втім, і економіки низки країн.

Так, зазначила глава Фонду, виступаючи на World Economic Forum у Давосі, цього року державам доведеться відмовитися від універсальних алгоритмів та напрацьованих шаблонів, почавши діяти більш гнучко та спираючись на конкретні дані.

Що ж до глобального інфляційного тиску, то, продовжує Георгієва, країнам потрібно провести аналіз поточної ситуації та зрозуміти справжні причини зростання показника. Враховувати при цьому необхідно не тільки політику центробанків, а й такі фактори, як стрімке зростання попиту, пропозицію, що відстає, збої в постачаннях, підвищення цін на продовольство, геополітичне напруження, зміни на ринку праці тощо.

Крім того, за словами керівника Фонду, посилення ГКП ФРС ​​США може стати досить болючим для держав із високим рівнем доларового боргу. Тому боротьба з інфляцією має здійснюватися навіть за рахунок інтенсивної вакцинації. У МВФ нагадують, що до кінця 2021 року 86 країн світу прищепили близько 40% свого населення.

Головний Telegram-канал банкірів

Варто зазначити, що, на думку українського інвестбанкіра Сергія Фурси (Dragon Capital), у 2022-му Україні доведеться тісніше співпрацювати з Міжнародним валютним фондом та СБ, оскільки протягом найближчих місяців у країни не буде можливості залучати позикові кошти шляхом розміщення єврооблігацій: ринок зовнішніх запозичень для Мінфіну буде закрито.

У коментарі UBR.ua економіст зазначив, що нові позики потрібні країні для обслуговування держборгу, який погашають лише шляхом рефінансування – бюджетні кошти із цією метою витрачати не можна.

Що ж до перспектив відсутності доступу до зовнішніх ринків, то питання тут, уточнює Фурса, зовсім не в ставках – гроші Україні просто не позичатимуть плюс не буде попиту на первинне розміщення як таке.

финансист

Читайте також: Колектори, банки та страхування: огляд головних фінансових законів 2021 року

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами голови парламентського фінкомітету Данила Гетьманцева, 2022 року Україна зможе обійтися без термінового підписання нової програми співпраці з МВФ.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)