МВФ вирішив долю кредиту для України: Зеленський відреагував

У складні часи Міжнародний валютний фонд довів, що є надійним партнером нашої країни, зазначив президент України.

Увечері 9 червня Рада директорів МВФ прийняла остаточне рішення щодо подальшої співпраці з Україною: організація схвалила 18-місячну програму stand-by обсягом $5 млрд і виділила 4 ключові пріоритети, на яких буде зосереджена політика нової угоди, передає Banker.ua з посиланням на РБК- Україна.

В рамках нової програми співпраці Україна може розраховувати на негайне надання першого траншу розміром $2,1 млрд. Кошти, що залишилися, буде розділено на чотири частки, виділення яких здійснюватиметься на підставі оглядів МВФ про виконання умов програми українською стороною.

Що ж має зробити Україна?

У Фонді зазначають, що Україна повинна не тільки зберегти наявні досягнення, а й продовжувати впроваджувати структурні реформи, гарантуючи готовність повернутися до зростання після закінчення кризи.

Чотири пріоритети, що визначають політику нової угоди України та МВФ:

– пом’якшення економічних наслідків кризи;

– забезпечення незалежності НБУ та гнучкості обмінного курсу;

– забезпечення фінансової стабільності при відшкодуванні витрат за рішеннями банку;

– просування ключових заходів, спрямованих на боротьбу з корупцією, що забезпечують збереження і зміцнення останніх досягнень.

Президент України вже відреагував на позитивне рішення Ради директорів МВФ.

За його словами, в складні часи Фонд довів, що є надійним партнером нашої країни.

Також Володимир Зеленський звернув увагу на те, що сума першого траншу, виділеного Україні в рамках нової програми, на $200 млн перевищує ту, яка очікувалася раніше.

«Нова програма допоможе подолати виклики, спричинені COVID19», – додав президент України.

Читайте також: Наталія Ковальова (Zakupki.Prom.ua): «Ми бачимо великий запит на автоматизацію від банків»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами міністра фінансів Сергія Марченка, перший транш кредиту від МВФ складе $2,1 млрд, і завдяки цим коштам Україна зможе профінансувати дефіцит держбюджету. Частину коштів, виділених Міжнародним валютним фондом в рамках програми stand-by, буде витрачено на виплату зарплат, пенсій та допомог.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)