МВФ прогнозує падіння світової економіки на 0,1% через коронавирус

Якщо коронавірус не буде поширюватися світом, а Китай скоро відновить виробництво, світова економіка втратить лише 0,1% від прогнозованого зростання на 2020 рік. Такий прогноз був озвучений під час зборів G-20 директором-розпорядником Міжнародного валютного фонду Кристаліною Георгієвою. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на світові ЗМІ.

Директор-розпорядник МВФ нагадала, що, за попередніми прогнозами, до того як вірус завдав удару по Китаю і почав поширюватися світом, передбачалося, що рівень світового зростання збільшиться з 2,9% в минулому році до 3,3% в нинішньому.

“За поточним сценарієм, економічне зростання Китаю в 2020 році складе 5,6%. Це на 0,4 процентного пункту нижче, ніж МВФ вказував у прогнозі МВФ за січень. Таким чином, зростання світової економіки буде приблизно на 0,1% нижче”,

– зазначила Георгієва.

Вона підкреслила, що Фонд також не виключає більш грізних сценаріїв, “коли поширення вірусу триватиме довше в усьому світі, і наслідки для зростання будуть більш затяжними”.

Китайські компанії скорочують зарплати співробітникам, переносять терміни виплат або повністю припиняють платити зарплату, пояснюючи це економічними збитками від коронавірусу.

Зростання ВВП Китаю в першому кварталі 2020 року через коронавірус може скоротитися до 4,5% в річному вимірі – від цього можуть постраждати країни, які найбільше експортують в Китай – зокрема, Австралія, Південна Корея і Бразилія.

Поширення китайського коронавірусу коштуватиме глобальній економіці понад 280 мільярдів доларів у першому кварталі 2020 року, що покладе край безперервному зростанню світового ВВП, що тривало 43 квартали поспіль.

Нагадаємо, раніше в МВФ назвали два сценарії впливу коронавируса на світову економіку. Хоча деякі ризики, такі як хвороби, поки знаходяться поза контролем, не потрібно створювати нові невизначеності, яких можна уникнути.

В Євросоюзі вважають коронавірус головним ризиком для глобальної економіки. Національний банк України не прогнозує впливу спалаху китайського коронавируса на макроекономічні показники України в довгостроковій перспективі. А в Мінекономіки також заявили, що поширення коронавируса істотно не вплине на українську економіку.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)