На ринку золота тиша: чому інвестори «взяли паузу»

Експерти Citigroup вже відкоригували прогноз ціни на золото на 2021 рік у бік підвищення – до $2275 за унцію.

Ринок дорогоцінних металів «законсервувався»: інвестори зменшили оберти перед першими передвиборними теледебатами між Дональдом Трампом і Джо Байденом, запланованими на сьогодні, передає Banker.ua.

Згідно з даними торгів, вранці у вівторок грудневий ф’ючерс на золото незначно виріс, подорожчавши до $1882,6 за тройську унцію (+0,02%), в той час як вартість грудневого ф’ючерсу на срібло піднялася на 0,05%, досягнувши $23,615.

Як зазначають експерти, підсумки сьогоднішніх дебатів можуть вплинути на курс американської валюти, і, якщо долар ослабне, інвестори, які надають перевагу дорогоцінним металам, залишаться у виграші.

За словами Лукмана Отунугі з FXTM, триваюче відновлення китайської економіки підвищує апетит інвесторів до ризику, тому в короткостроковій перспективі попит на золото може впасти.

Згідно зі свіжою статистикою, прибуток промпідприємств КНР виріс в тому числі завдяки виробництву обладнання та відновленню цін на сировинні товари.

Експерти Citigroup, в свою чергу, відкоригували прогноз ціни на золото на 2021 рік у бік підвищення – до $2275 за унцію. Плюс золото все активніше включають в портфельні активи страхових і пенсійних фондів. На думку аналітиків TD Securities, що вказують на приплив в забезпечені дорогоцінними металами ETF, попит на золото ще не вичерпано.

Варто також зазначити, що, згідно з даними НБУ, 1 грам золота в Україні сьогодні коштує 1 698.7189 гривень, грам срібла оцінюється в 21.0266 гривень, вартість платини зафіксувалася на позначці 788.8355 грн/грам, а паладію – 2 047.4195 грн/грам.

Читайте також: В допомогу бізнесу: огляд кредитних ліній в українських банках

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, на думку експертів Axi Corp, ціни на золото в найближчій перспективі формуватимуться під впливом «настрою» долара. «Значний рух» може відбутися після президентських дебатів.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)