Нацбанк з’ясував, які настрої панують в лавах учасників фінсектору: ОПИТУВАННЯ

У якості факторів високого/дуже високого ризику більше 90% опитаних вказують «корупцію, діяльність правоохоронних органів і судової системи».

Представники фінустанов вважають стан фінансового сектору України задовільним і оцінюють перспективи галузі в найближчі шість місяців досить песимістично, передає Banker.ua з посиланням на результати листопадового «Опитування про системні ризики фінансового сектору», проведеного Нацбанком.

На думку керівників фінустанов, які взяли участь в свіжому опитуванні НБУ, стан фінансового сектору України залишається задовільним. Учасники дослідження повідомляють про зниження стійкості фінсектору до масштабних негативних подій, а близько третини респондентів вважають рівень ризику високим або ж дуже високим.

У якості факторів високого/дуже високого ризику більше 90% опитаних вказують «корупцію, діяльність правоохоронних органів і судової системи».

Очікування учасників опитування на наступні шість місяців й досі далекі від оптимістичних. У той же час, додають в Нацбанку, відсоток представників фінустанов, які оцінюють стан фінансового сектору негативно, з травня знизився. Так, якщо наприкінці весни частка респондентів, що мають негативні очікування на найближчі півроку, становила 71%, то в листопаді показник впав до 48%.

При цьому учасники опитування заявляють про загострення соціальної та політичної обстановки в країні і зростання ризиків в частині співпраці з міжнародними партнерами.

Читайте також: Що буде зі споживчим кредитуванням в 2021 році: думки експертів

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, згідно з даними опитування, проведеного фахівцями НБУ в період з 18 червня по 9 липня, очікування банкірів щодо кредитування в Україні почали поліпшуватися, а великі фінустанови оцінили перспективи зростання обсягу корпоративного портфеля в наступні 12 місяців досить оптимістично.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)