Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Нацбанк змінив порядок видачі «інкасаторських ліцензій» юрособам
Зміни, затверджені регулятором, набувають чинності з 11 листопада 2021 року.
Нацбанк переглянув порядок видачі юрособам «інкасаторських ліцензій», уточнивши окремі норми відповідного Положення з урахуванням ринкової ситуації, передає Banker.ua.
Згідно з повідомленням регулятора, з урахуванням ринкової ситуації Нацбанком змінено порядок видачі юрособам ліцензій на надання послуг з інкасації, а також удосконалено вимоги до юридичних осіб, які мають намір надавати банкам такі послуги.
Так, прийняттям рішень, пов’язаних із питаннями видачі ліцензій юрособам на надання інкасаторських послуг банкам, а також наданням погодження на здійснення операцій з обробки та зберігання готівки тепер займатиметься Правління НБУ.
Плюс регулятор уточнив вимоги до фінансового стану юрособи, яка має намір надавати послуги з інкасації, та визначив обов’язкову наявність у нього головного бухгалтера та його відповідність вимогам щодо ділової репутації та профпридатності.
Крім того, НБУ визначив терміни та умови, за яких він може відкликати ліцензію у разі нездійснення юрособою діяльності щодо надання інкасаторських послуг або непроведення операцій з обробки та зберігання готівки.
Визначив регулятор також вимоги до профпридатності та ділової репутації керівника підрозділу з обробки та зберігання готівки. Плюс Нацбанком було розширено список умов, у разі порушення яких рішення про погодження на здійснення юрособою операцій з обробки та зберігання готівки може бути скасовано.
Також НБУ уточнив вимоги та перелік документів, що надаються юрособою для отримання погодження на здійснення операцій з обробки та зберігання готівки та визначив нову форму виписки з електронного реєстру ліцензій на надання банкам послуг з інкасації у додатку до Положення № 926.
Читайте також: Роман Кирилович: «Запуск франшизи не розслабляє, роботи стає більше, але вона має велику мету»
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що кількість компаній, що надають колекторські послуги в Україні, зросла до 53.
Коментарі (0)