Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Нацбанк дозволить ломбардам обмін валют і захистить позичальників: нові правила
Якщо позичальник не в змозі виплатити борг з урахуванням відсотків, то його повну заборгованість перед ломбардом буде погашено за рахунок вартості заставленого майна.
Нацбанк змінює підходи до регулювання ринку ломбардів, роблячи ставку на захист прав клієнтів і розширення можливостей для самих ломбардів, передає Banker.ua.
Так, НБУ оприлюднив Білу книгу «Майбутнє регулювання діяльності ломбардів», де одним з ключових пунктів є можливість обмеження відповідальності клієнтів за договорами з ломбардами в рамках вартості закладеного майна. Інакше кажучи, якщо позичальник не в змозі виплатити борг з урахуванням відсотків, то його повну заборгованість перед ломбардом буде погашено за рахунок застави. Ніяких додаткових вимог до клієнта при цьому у ломбарду бути не може.
Також в Нацбанку хочуть зробити обов’язковим надання клієнту «ломбардного квитка» або документа, в якому умови договору будуть викладені в стислій і доступній формі.
У той же час, ломбардам хочуть надати право здійснювати операції з готівкового обміну валют і переказу коштів без відкриття рахунків, а також можливість надавати інші супровідні послуги.
При цьому вимоги до ломбардів щодо приміщення і місця надання послуг, а також безпеки, звітності та обліку документів, можуть бути спрощені. В якості основного виду нагляду буде встановлено нагляд за ринковою поведінкою в «безвиїзній» формі.
Згідно з ініціативою НБУ, вимоги щодо капіталу до ломбардів будуть встановлені на рівні 500 тисяч гривень (за наявності відокремлених підрозділів – мінімум 1 млн гривень, а при наданні інших фінансових послуг – не менше 5 млн гривень).
Читайте також: Ярослава Бояркіна («Альянс Груп Україна»): «Довгострокові програми інвестування практично не працюють в банках»
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що 13 травня депутати Верховної Ради проголосували за зниження вимоги до статутного капіталу банків, мінімальний розмір якого тепер становить 200 млн гривень.
Коментарі (0)