Нацбанк дозволить ломбардам обмін валют і захистить позичальників: нові правила

Якщо позичальник не в змозі виплатити борг з урахуванням відсотків, то його повну заборгованість перед ломбардом буде погашено за рахунок вартості заставленого майна.

Нацбанк змінює підходи до регулювання ринку ломбардів, роблячи ставку на захист прав клієнтів і розширення можливостей для самих ломбардів, передає Banker.ua.

Так, НБУ оприлюднив Білу книгу «Майбутнє регулювання діяльності ломбардів», де одним з ключових пунктів є можливість обмеження відповідальності клієнтів за договорами з ломбардами в рамках вартості закладеного майна. Інакше кажучи, якщо позичальник не в змозі виплатити борг з урахуванням відсотків, то його повну заборгованість перед ломбардом буде погашено за рахунок застави. Ніяких додаткових вимог до клієнта при цьому у ломбарду бути не може.

Також в Нацбанку хочуть зробити обов’язковим надання клієнту «ломбардного квитка» або документа, в якому умови договору будуть викладені в стислій і доступній формі.

У той же час, ломбардам хочуть надати право здійснювати операції з готівкового обміну валют і переказу коштів без відкриття рахунків, а також можливість надавати інші супровідні послуги.

При цьому вимоги до ломбардів щодо приміщення і місця надання послуг, а також безпеки, звітності та обліку документів, можуть бути спрощені. В якості основного виду нагляду буде встановлено нагляд за ринковою поведінкою в «безвиїзній» формі.

Згідно з ініціативою НБУ, вимоги щодо капіталу до ломбардів будуть встановлені на рівні 500 тисяч гривень (за наявності відокремлених підрозділів – мінімум 1 млн гривень, а при наданні інших фінансових послуг – не менше 5 млн гривень).

Читайте також: Ярослава Бояркіна («Альянс Груп Україна»): «Довгострокові програми інвестування практично не працюють в банках»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що 13 травня депутати Верховної Ради проголосували за зниження вимоги до статутного капіталу банків, мінімальний розмір якого тепер становить 200 млн гривень.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)