Нацбанк має намір активно знижувати облікову ставку – Смолій

Швидке зниження інфляції дозволило Національному банку знизити облікову ставку до 11%, а до кінця року ставка може впасти до 7%, заявив глава НБУ Яків Смолій під час неформальної зустрічі з представниками економічного блоку уряду. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на прес-службу Нацбанку України.

Смолій нагадав, що інфляція знижується швидше, ніж очікували в Національному банку (до 3,2% в січні).

“Це дає нам можливість активно знижувати облікову ставку, що ми і робили протягом зимових місяців. Очікуємо, що за умови продовження реформ і співпраці з МВФ цей рік завершимо зі ставкою на рівні 7%. Це потрібно і для утримання інфляції в оптимальному для економіки діапазоні 5% +/- 1 п.п., і дозволяє знизити вартість кредитів для бізнесу і населення і стимулювати ділову активність “, – зазначив Смолій.

Нагадаємо, з 31 січня Нацбанк знизив облікову ставку на 2,5 п.п. – до трирічного мінімуму в 11% річних. Зміцнення національної валюти України є важливим фактором для підвищення довіри до неї, зниження ринкових ставок і прискорення зростання економіки. При високих ставках не буде розвитку кредитування і стійкого зростання економіки.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)