Нацбанк назвав ключові досягнення в 2019 році

У 2019 банківська система України стабілізувалась і продемонструвала рекордний прибуток. Про це повідомляє Banker.ua c посиланням на звіт досягнень Нацбанку України за 2019 рік.

За рік на фінансовому ринку жоден ліцензійний банк не був визнаний неплатоспроможним. Загалом за 11 місяців 2019 року прибуток банків, згідно з даними Нацбанку, склав 59 млрд грн, що в 3 рази перевищує показник 2018 року, а з 75 діючих банків – 70 показали прибутковість.

Топ досягнень Нацбанку в 2019 році

1) У 2019 році було здійснено стрес-тестування 29 найбільших українських банків і проведена оцінка банків (SREP) із застосуванням єдиних підходів, що використовуються в країнах ЄС відповідно до вимог CRD IV і CRR II.

2) Забезпечено реалізацію заходів по наближенню українського банківського законодавства до європейських вимог відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Ключові з них спрямовані на посилення платоспроможності та ліквідності банківської системи.

3) Введено нові нормативи ліквідності. Короткостроковий норматив (LCR) в грудні досяг 100%, банки виконують його в іноземній валюті та в цілому. З кінця грудня введений довгостроковий норматив – коефіцієнт чистого стабільного фінансування (NSFR). Банки повинні будуть дотримуватися його нормативного значення з початку 2021 року.

4) Підвищено вимоги до капіталу банків, розширено перелік ризиків, з якими банки повинні будуть тримати капітал. З початку 2020 року банки повинні формувати буфер консервації капіталу на рівні 0,625%. Його значення поступово буде доведено до 2,5%  на 01 січня 2023 року.

5) Запроваджено нову методологію визначення системно важливих банків (СВБ). У червні за оновленою методологією було визначено 14 СВБ, з 2021 року ними буде активований буфер капіталу.

6) Розпочато складання і поширення статистики індикаторів фінансової стійкості з щомісячною періодичністю. Введено збір показників по кредитах за ознакою пов’язаності контрагентів з бізнес-групами, терміном до погашення фінансового інструменту, типом фіксації відсоткової ставки за договором.

7) Введені вимоги до планів відновлення діяльності банків і банківських груп, які є обов’язковими для системно важливих банків, однак рекомендованими для всіх банків. Ці вимоги спрямовані на впровадження в банках/банківських групах ефективного процесу планування відновлення діяльності для забезпечення оперативного прийняття заходів по відновленню фінансової стійкості в разі погіршення фінансового стану банку/банківської групи та/або настання стресової ситуації.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)