Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Нацбанк планує повернутися до розробки проекту електронної гривні
Національний банк вирішив протестувати технологію та практично вивчити можливість випуску власної цифрової валюти – електронної гривні або е-гривні. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на прес-службу НБУ.
«Насправді у 2020 році уже не стоїть питання про те, бути цифровій валюті чи ні. Це – вже даність. Питання лише в тому, хто, як і коли буде її створювати, – наголосив голова Національного банку Яків Смолій, відкриваючи міжнародну конференцію «Цифрові валюти центральних банків: нові можливості для платежів».
Він зауважив, що поява грошей не лише у паперовій, а й у цифровій формі є природнім кроком еволюції грошей у сучасному світі.
Чотири роки тому НБУ почав вивчати можливості випуску власної цифрової валюти – електронної гривні або е-гривні.
«Ми провели «пілот» у 2018 році. Півроку пішло на його підготовку, і ще півроку на активну стадію та аналіз результатів. У рамках пілоту е-гривня мала чітке визначення та форму застосування. Ми розглядали її як національну валюту, яка має однакову вартість із готівкою та безготівкою, та як засіб платежу, а не накопичення. Ми випустили дуже обмежену кількість е-гривні – трохи більше 5 тис. грн. Вся емісія е-гривні увійшла до грошового агрегату М0, тобто до готівки в обігу поза банками. І хоча ми завершили пілотний проект, ми і надалі продовжуємо досліджувати можливість випуску е-гривні, і готові будемо повернутися до цього питання, коли будемо переконані, що не лише здатні це реалізувати з технологічної точки зору, а й що це не стане на заваді реалізації нашого мандату – забезпеченню цінової та фінансової стабільності», – розповів голова Нацбанку.
За даними Банку міжнародних розрахунків, сьогодні 80% центробанків у світі в тому чи іншому вигляді працюють над цифровою валютою. І половина з них вже перейшла від досліджень до практичних експериментів. До того ж кожен десятий центробанк ймовірно випустить власну цифрову валюту для користування широким загалом впродовж найближчих трьох років.
Нагадаємо, Народний банк Китаю вживає активних заходів для запуску власної платіжної системи та цифрової валюти під назвою DCEP (Digital Currency Electronic Payment). Регулятор подав 84 патентні заявки на різні технології, пов’язані з ініціативою. У той же час федеральна резервна служба США також веде роботу над створенням цифрової валюти центрального банку, заявив голова керуючої ради відомства Джером Пауелл, виступаючи перед Конгресом.
Коментарі (0)