Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Нацбанк посилить вимоги до капіталу фінкомпаній
Фінкомпаніям, які надають лише одну послугу, потрібно мати власний капітал у розмірі щонайменше 10 млн грн.
Національний банк планує оновити пруденційні вимоги щодо достатності власного капіталу та дотримання нормативу левериджу для фінансових компаній, передає Banker.ua з посиланням на пресслужбу Нацбанку.
У Нацбанку зазначили, що чинні вимоги до фінансових компаній залишаються незмінними майже 10 років і потребують оновлення для забезпечення фінансової стійкості ринку.
Також НБУ пропонує змінити вимоги до фінансових компаній, відповідно до нового закону «Про фінансові послуги та фінансові компанії». Зокрема, пропонується визначати мінімальний розмір власного капіталу з урахуванням видів та кількості послуг фінансової компанії.
Фінансовим компаніям, які надають лише одну послугу (кредити, фінансовий лізинг або факторинг), потрібно мати власний капітал у розмірі щонайменше 10 млн грн. Вищими пропонуються вимоги до власного капіталу фінансових компаній, що надають гарантії або суміщають кілька фінансових послуг. Для виконання вимог щодо достатності власного капіталу фінансові компанії зможуть враховувати субординований борг у разі отримання відповідного дозволу Нацбанку.
«Норматив левериджу дасть змогу збалансувати використання фінансовими компаніями власних та залучених коштів», — йдеться в повідомленні.
Цей норматив розраховуватиметься як відношення суми сплаченого статутного капіталу та резервного капіталу, зменшеної на непокриті збитки, до всіх балансових та позабалансових зобов’язань фінансової компанії. Його значення має бути не менше 3%.
Положення набере чинності з 1 січня 2024 року, водночас для виконання його вимог буде запроваджено перехідний період до 1 липня 2024 року.
Читайте також: Якісний сервіс на кожному етапі: які цілі ставить перед собою ОКСІ БАНК.
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що НБУ анулював ліцензії та виключив із реєстру фінустанови.
Коментарі (0)