Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Нацбанк розповів, як захищає заощадження від інфляції
Утримання облікової ставки стримує банки від зниження ставок за депозитами у гривні.
Національний банк України з липня припинив зниження облікової ставки та утримує її на рівні 13%, щоб підтримувати інтерес громадян до гривневих заощаджень, передає Banker.ua з посиланням на пресслужбу регулятора.
НБУ також забезпечує стійку ситуацію на валютному ринку. Упродовж останніх місяців НБУ збільшив продаж валюти з резервів, щоб курс гривні не коливався надмірно. Міжнародні резерви України залишаються на високому рівні (36,6 млрд дол. США наприкінці жовтня), тож НБУ зможе й надалі підтримувати контрольовану ситуацію на валютному ринку.
З огляду на це українці продовжують вкладати значну частину заощаджень у гривневі депозити та державні облігації (ОВДП). Обсяги таких вкладень упродовж останніх місяців стабільно зростали. Наразі банківські вклади в національній валюті приносять у середньому більше 10% після вирахування податків, а інвестиції в ОВДП, які звільнені від оподаткування, – від 13% і більше. Така дохідність забезпечує захист заощаджень від інфляційного знецінення.
Читайте також: Гра тіней: чи вдасться знайти компроміс у проблемі оподаткування бізнесу в Україні?
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що підприємства отримали 300 млн грн кредитів на розвиток енергоефективності.
Коментарі (0)