Складні, але продуктивні 30 років: Нацбанк України відсвяткував День народження

Банківська система накопичила значний ресурсний потенціал, який може бути спрямовано на кредитування української економіки, зазначають в Нацбанку.

Становлення НБУ проходило в надзвичайно складних умовах, але за три десятиліття українському регулятору вдалося досягти чимало. Про це йдеться в повідомленні Нацбанку, присвяченому 30-річчю НБУ, передає Banker.ua.

За словами глави Нацбанку Кирила Шевченка, НБУ може пишатися своїм віком, адже за 30 років регулятору вдалося досягти чимало.

«Сьогодні ми проводимо незалежну монетарну політику, маємо власну національну валюту, ефективну і прибуткову банківську систему. Забезпечуємо цінову і фінансову стабільність, розвиваємо прогресивні цифрові технології і впевнено дивимося в майбутнє. 30 років – тільки початок історії центробанку», – зазначив керівник Нацбанку.

Своєю пріоритетною метою НБУ називає досягнення і підтримку цінової стабільності в Україні, тоді як монетарна політика регулятора, повідомляють в Нацбанку, спрямована ​​на підтримання низької та стабільної інфляції.

У НБУ також зазначають, що завдяки зусиллям і реформам регулятора, спрямованим на забезпечення фінансової стабільності, кризовий 2020-й фінансова система України пройшла без істотних потрясінь: не було ані значної девальвації нацвалюти, ані банкрутств банків.

«Зараз банківська система – ліквідна і накопичила значний ресурсний потенціал, який може бути спрямовано на кредитування економіки», – йдеться в повідомленні.

Також регулятор нагадує про значне розширення мандата Нацбанку минулого року: тепер НБУ не тільки регулює, ліцензує і здійснює нагляд за банками, системами платежів і розрахунків, але й регулює небанківський фінсектор, а також відповідає за підвищення фінансової грамотності споживачів фінансових послуг та захист їхніх прав.

Читайте також: «Україна була, є і буде досить технологічною у фінтеху», – Ганна Тігіпко, засновниця izibank

Зазначимо, що історія НБУ почалася навесні 1991 року, коли український парламент прийняв закон «Про банки і банківську діяльність», трансформувавши Українську республіканську контору Держбанку СРСР в Національний банк України.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)