Нацбанк уточнив низку валютних обмежень

Регулятор з 20 листопада 2024 року вносить зміни до діючих валютних обмежень.

З одного боку, НБУ пом’якшує низку обмежень, щоб підтримати міжнародну співпрацю у сфері зовнішньої торгівлі, а також міжнародні проєкти й програми з технічної допомоги. З іншого, – вживає заходів для посилення дисципліни дотримання валютних обмежень, передає Banker.ua з посиланням на пресслужбу НБУ.

Головний Telegram-канал банкірів

Зміни стосуються таких напрямів:

  1. Переказ коштів для виконання зобов’язань за імпортними контрактами.

Українські підприємства отримали можливість розраховуватися за імпорт товарів без обмеження терміну їхньої поставки в Україну за умови, якщо кошти переказуються на користь:

  • іноземного експортно-кредитного агентства (ЕКА) / іноземної держави через уповноважену нею особу/іноземної особи, до складу учасників якої входить іноземна держава чи іноземний банк;
  • інших нерезидентів, за умови участі в імпортних операціях  іноземного ЕКА / іноземної держави через уповноважену нею особу/іноземної особи, до складу учасників якої входить іноземна держава чи іноземний банк.

Діятиме щомісячний ліміт для таких переказів на рівні 10% від суми простроченої заборгованості за договором щодо імпорту товарів  (за станом на 01 листопада 2024 року).

  1. Розрахунки за проєктами міжнародної технічної допомоги.

Нині передбачена можливість переказу іноземної валюти з України для розрахунків у межах проєктів/програм міжнародної технічної допомоги/прикордонного співробітництва, що фінансуються ЄС. Водночас резиденти України отримують технічну допомогу не лише від країн ЄС.

Враховуючи це, НБУ надав можливість переказувати іноземну валюту за кордон для проведення розрахунків за проєктами міжнародної технічної допомоги, незалежно від того, якою державою чи організацією фінансується такий проєкт.

  1. Репатріація дивідендів за кордон.

Національний банк уважно слідкує за дотриманням встановлених валютних обмежень. Результати перевірок засвідчили спроби обходження щомісячного ліміту на репатріацію дивідендів. Тому НБУ встановив додаткові критерії для таких операцій, зокрема щодо періоду діяльності емітента з дати державної реєстрації до дати здійснення операції.

  1. Використання валютних кредитів для придбання цінних паперів, номінованих у валюті.

Для мінімізації ризиків обходження діючих валютних обмежень Національний банк також з 20 листопада 2024 року встановив заборону використання валютних кредитів для придбання цінних паперів, номінованих в іноземній валюті.

Читайте також: Енергетична незалежність України: як UGB підтримує населення і бізнес

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що за десять місяців ЕКА підтримало експорт на 6,6 млрд грн.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)