Нацбанк вчергове зберіг облікову ставку 25%

Регулятор обіцяє тримати таку ставку до 2024 року

Правління Національного банку України ухвалило рішення зберегти облікову ставку на рівні 25%, передає Banker з посиланням на голову правління.

Головний Telegram-канал банкірів

«Сьогодні правління Національного банку ухвалило рішення зберегти облікову ставку на рівні 25% річних і запровадити комплекс додаткових заходів для посилення конкуренції банків за строкові депозити населення», – заявив голова НБУ Андрій Пишний.

Інфляція на початку 2023 року сповільнюється швидше, ніж очікував Національний банк, але залишається високою.

За його словами, інфляція в Україні сповільнюється другий місяць поспіль – у лютому до 24,9% у річному вимірі.

«Сповільненню інфляції сприяло збільшення пропозиції продовольства та пального, швидке відновлення енергетичної системи після атак росії, слабший споживчий попит. Зростання споживчих цін також значною мірою стримується за рахунок фіксації офіційного курсу гривні та тарифів на житлово-комунальні послуги», – сказав очільник НБУ.

Попередні заходи Національного банку, у тому числі утримання облікової ставки на рівні 25%, підвищення нормативів обов’язкового резервування, запровадження нових депозитних продуктів, а також калібрування валютних обмежень сприяли зміцненню гривні в готівковому сегменті ринку.

«Це позначилося на поліпшенні інфляційних та курсових очікувань. Позитивний вплив мало і повне припинення емісійного фінансування бюджету з початку року», – сказав Андрій Пишний.

Попри це, інфляція все ще залишається високою, а тиск з боку витрат бізнесу – значним. Окремі чинники, що стримували інфляцію впродовж кількох минулих місяців, можуть мати короткостроковий характер. Так, зростання пропозиції продовольства та швидша стабілізація ринку пального значною мірою зумовлювалися теплою зимою.

НБУ

Читайте також: Banker.Тижневик: що українські банки зробили за минулий тиждень (27 лютого-3 березня)

«Інфляція знижуватиметься надалі, у тому числі завдяки заходам Національного банку з посилення привабливості гривневих активів і підтримання курсової стабільності», – попередив голова центробанку.

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що НБУ визначив перелік важливих об’єктів платіжної інфраструктури.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)