Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Нацбанк викупив військові облігації уряду на 20 млрд гривень
Надання Нацбанком кредитів державі є тимчасовим заходом в умовах воєнного стану.
НБУ викупив військові облігації уряду на суму 20 млрд гривень, що становить близько 1,3% від загальної суми видатків держбюджету на 2022 рік, повідомляє Banker.ua.
Нацбанк надає підтримку держбюджету, купуючи цінні папери уряду на первинному ринку. 8 березня регулятор викупив військові облігації на суму 20 млрд грн.
Проведення таких операцій між урядом та НБУ стало можливим завдяки скасуванню на період воєнного стану дії ст. 54 ЗУ про «Національний банк України», яка передбачала заборону на надання регулятором кредитів державі.
Цей захід в умовах військового стану є тимчасовим, і після нормалізації функціонування економіки та фінансової системи НБУ відновить традиційний формат інфляційного таргетування із забороною фінансування держбюджету та плаваючим обмінним курсом.
Також 8 березня набула чинності постанова Правління НБУ № 43 «Про здійснення купівлі ОВДП «Військові облігації» у період дії воєнного стану».
Як зазначається в повідомленні регулятора, в умовах воєнного стану Нацбанк фінансуватиме виключно критичні витрати уряду, і обсяги цього фінансування будуть обмеженими.
Цей підхід, вказують у НБУ, дозволить мінімізувати ризики, пов’язані з високою інфляцією та порушенням макрофінансової стабільності, а також дозволить прискорити відновлення фінансових ринків та функціонування економіки у післявоєнний час.
Регулятор також зазначає, що підтримка Нацбанку сьогодні не є ключовим джерелом фінансування урядових витрат: підприємства країни продовжують сплачувати податки, українці перераховують кошти на підтримку армії, а міжнародні партнери надають Україні фінансову, гуманітарну та військову допомогу.
Доцільність операцій із фінансування видатків уряду надалі визначатиметься окремими рішеннями НБУ.
Читайте також: У будь-яку точку світу: у якому банку можна вигідно зробити міжнародні перекази
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Мінфін звітував про результати другого березневого аукціону з розміщення облігацій внутрішньої держпозики: 8 березня відомство продало ОВДП на суму 6,73 млрд гривень.
Коментарі (0)