Нацбанк взявся за ринок електронних грошей: що зміниться

Використання електронних грошей в Україні відтепер стане більш сучасним і прозорим, зазначають в Нацбанку.

НБУ поновив правила регулювання ринку електронних грошей, гармонізувавши його із законодавством України та ЄС у сфері здійснення фінмоніторингу, передає Banker.ua.

За словами заступника голови Нацбанку Олексія Шабана, завдяки нововведенням, використання електронних грошей в Україні стане прозорим, а користувачі будуть захищеними та інформованими.

В якості найважливішої зміни, передбаченої новими правилами регулювання, регулятор вказує необхідність ідентифікації та верифікації користувачів електронних грошей, як і під час відкриття рахунків. При цьому перекази повинні бути підкріпленими інформацією про платника та отримувача коштів.

У той же час, додають в Нацбанку, в належній перевірці користувачів немає необхідності, якщо операція здійснюється з використанням заздалегідь оплаченої картки або електронного гаманця, який відкривається одноразово для технологічного проведення конкретної операції відповідно до вимог законодавства.

Також повідомляється, що НБУ скасовує обмеження щодо сум електронних грошей, встановлені раніше, для ідентифікованих та верифікованих в повному обсязі користувачів е-гаманців. При цьому на гаманцях, які поповнюються, може зберігатися максимум 400 000 гривен, а на непоповнюваних – 5000 грн.

Крім цього, регулятор посилює вимоги до банків-емітентів електронних грошей в частині контролю за діяльністю комерційних агентів і підвищує рівень захисту прав користувачів електронних грошей, зобов’язуючи банк-емітент інформувати користувача про створення електронного гаманця з отриманням його згоди перед укладенням договору, надавати клієнту дані про емітента та оператора, комісії, способи здійснення переказів та іншу інформацію.

Також банку-емітенту заборонено надавати кредит з коштів, отриманих в якості передоплати за випущені електронні гроші. Він також не має права залучати для випуску електронних грошей комерційних агентів.

При цьому банкам надається перехідний період терміном на 6 місяців для розробки і внесення змін в правила використання електронних грошей і приведення своєї діяльності у відповідність з новими вимогами.

Постанова набирає чинності з 15 вересня поточного року.

Читайте також: Топ-5 найдорожчих угод M&A в першому півріччі 2020 року

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що НБУ оголосив про намір підвищити вагу ризику за споживчими кредитами: якщо зараз показник встановлено на рівні 100%, то з другої половини 2021 року він сягатиме 150%.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)