Нацбанк запропонував новий порядок перерахування зарплат на рахунки працівників

Національний банк України має намір оптимізувати порядок переказу коштів роботодавцем на виплату заробітної плати працівникам. Це пов’язано з введенням в Україні міжнародного номера банківського рахунку (далі – номер рахунку по стандарту IBAN). Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на прес-службу НБУ.

Тепер клієнт банку (роботодавець) отримав можливість формувати відомість на зарахування заробітної плати працівникам підприємства (організації, установи) із зазначенням номера рахунку працівника по стандарту IBAN, в тому числі на рахунок, який працівник самостійно відкрив у банку за власним вибором.

Відповідні зміни містить проект постанови Правління Національного банку України «Про внесення змін до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті”, що пропонується для громадського обговорення.

Це дасть можливість працюючим громадянам реалізувати право самостійно відкривати рахунок в будь-якому банку для отримання заробітної плати або винагороди за виконану роботу.

“Громадянин, а не роботодавець, повинен сам вибирати банк, який буде обслуговувати його рахунок. Таке право передбачено законодавством про оплату праці, і ми хочемо, щоб це право дійсно реалізовувалося. Адже це стимулюватиме банки до конкуренції, сприятиме підвищенню рівня обслуговування клієнтів і розширення спектру банківських послуг”,

– зазначив заступник Голови Національного банку Сергій Холод.

Також проектом вносяться інші зміни до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, пов’язані зі змінами в законодавстві України, зокрема Кодексі України з процедур банкрутства, Законі України “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму і фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення”.

Нагадаємо, Нацбанк також працює над проектом з розвитку платіжної інфраструктури України на базі міжнародного стандарту ISO 20022, мета якого – модернізація фінансової інфраструктури і поліпшення конкурентоспроможності України. Повне впровадження стандарту ISO 20022 в Системі електронних платежів (СЕП) Національного банку відбудеться до кінця 2021 року.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)