Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Нацбанк готується до запуску Регуляторної пісочниці: оголошено терміни
Концепт платформи вже створено, і сьогодні ведеться активна робота щодо внесення відповідних змін до законодавства, зазначають в НБУ.
Нацбанк України готується до запуску Регуляторної пісочниці: старт платформи в тестовому режимі буде здійснено до початку 2022 року. Про це під час XXI Payments & XIV Security EMA Conference заявив Сергій Шацький, який представляє Департамент стратегії та розвитку НБУ, передає Banker.ua.
Нацбанк України анонсував запуск Регуляторної пісочниці: до початку наступного року платформа інноваційних фінансових рішень запрацює в тестовому режимі, а в другому півріччі 2022-го буде запущена повноцінно.
Так, зазначив під час виступу Сергій Шацький, регулятор ретельно аналізує міжнародний досвід створення Регуляторних пісочниць і з цією метою приєднався до GFIN (Глобальна мережа фінансових інновацій).
За словами експерта, завдяки обміну досвідом і залученню глобальної експертизи НБУ зможе побудувати платформу, яка відповідає сучасним практикам інноваційних регуляторів фінансового сектору.
«Сьогодні вже створено концепт платформи і йде активна робота з внесення змін до законодавства, щоб вона мала право працювати», – пояснює представник Департаменту стратегії та розвитку Нацбанку.
За словами Сергія Шацького, норми про створення такої платформи на базі НБУ вже включені в законопроект № 4364 про платіжні послуги. Плюс зміни, що дозволяють представникам небанківського сектору, фінкомпаніям, банкам і ФОП подавати заявки на приєднання до Регуляторної пісочниці НБУ, внесені в законопроект № 5065.
Варто також зазначити, що, на думку потенційних учасників Регуляторної пісочниці, опитаних НБУ, завдяки цій платформі вони зможуть перевірити і протестувати в безпечному режимі на обмеженій кількості клієнтів бізнес-моделі нових інноваційних продуктів.
Це, зауважили респонденти, допоможе підвищити інвестиційну привабливість українського фінансового ринку і поліпшити взаємодію його учасників з регулятором.
Читайте також: НБУ підвищив базову ставку. Що буде зі споживчими кредитами в травні?
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що число учасників BankID НБУ збільшилося до 92: сьогодні до Системи підключені 34 банки-ідентифікатори, а також 58 комерційних і некомерційних постачальників послуг.
Коментарі (0)