НБУ підвищив базову ставку. Що буде зі споживчими кредитами в травні?

05 Травня 2021

На початку квітня Національний банк України підняв базову ставку одразу на один пункт – з 6,5% до 7,5%. Таким чином уряд вирішив боротися зі зростаючою інфляцією і падінням курсу гривні. Підняття базової ставки негайно відбилося на ставках по депозитах і кредитах. Які умови споживчого кредитування у травні 2021 року, розбирався Banker.ua.

Чи подешевшають споживчі кредити

Не секрет, що споживчі кредити в Україні одні з найдорожчих в Європі, і це  при тому, що прожитковий мінімум в нашій країні набагато нижчий, ніж у сусідів. Підвищення базової процентної ставки в кінцевому підсумку має призвести до подорожчання вартості товарів, а значить, відбудеться зниження попиту, що має загальмувати зростання цін. У той же час українці будуть змушені брати кредити, щоб задовольнити базові потреби. Щоб зробити кредитування максимально доступним і привабливим, банки будуть знижувати комісії і, можливо, ставки за кредитами.

Також залишаться популярними програми пільгового кредитування, в якому ринкову різницю компенсує держава з власного бюджету. Швидше за все, подібні ініціативи продовжать реалізовуватися і в поточному році, але обсяг фінансування значно скоротиться.

Ставки за споживчими кредитами у травні 2021 року

Найбільший банк України ПриватБанк пропонує клієнтам споживчі кредити шляхом оформлення картки “Універсальна”. При цьому реальна процентна ставка становить 51,09% річних, а максимальна сума ліміту не перевищує 50 000 грн.

Споживчі кредити в Укргазбанку видаються під заставу депозиту, відкритого в даній фінустанові. Реальна процентна ставка становить 12,37% за умови збігу валют кредиту і депозиту. Максимальна сума кредиту не перевищує 1 млн грн.

Альфа-Банк видає споживчі кредити на суму до 150 000 грн строком на 60 місяців. Реальна процентна ставка може коливатися від 0,01% до 225,5% залежно від умов кредитування.

Ідея Банк також реалізує програму гривневого споживчого кредитування з максимальною сумою до 500 000 грн. Реальна процентна ставка становить 133,4%.

ПУМБ пропонує програми цільового споживчого кредитування для повнолітніх громадян України. Так, банк може видати кредит до 100 000 грн. Максимальна реальна ставка може сягає 311,95%.

Форвард банк пропонує кредити на купівлю товарів і послуг на суму до 100 000 грн. Максимальний термін фінансування становить 36 місяців, а реальна процентна ставка коливається від 36% до 370%.

Банк Південний готовий кредитувати клієнтів під заставу нерухомості. Максимальний термін кредитування досягає 7 років. Реальна процентна ставка коливається від 25,81% до 61%. Доступна сума безпосередньо залежить від вартості нерухомості. Однак максимальна сума становить 715 000 грн.

Кредити від Райффайзен Банк Аваль видаються готівкою, а реальна процентна ставка може варіюватися від 22,9% до 51,4% річних. Максимальна сума кредиту становить 500 000 грн.

Акордбанк пропонує кредити на споживчі товари на суму 50 000 грн. Реальна процентна ставка становить 65,18%. При цьому клієнту потрібно буде сплатити щомісячну комісію в розмірі 3%. Також в банку передбачена серйозна система штрафів за прострочення платежів, тому перед оформленням кредиту варто уважно вивчити умови.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: