Нацбанк затвердив перелік платіжних систем в Україні за ступенем важливості

Національний банк визначив перелік системно важливих, соціально значущих і важливих платіжних систем в Україні. Розподіл платіжних систем за категоріями важливості здійснюється регулятором щорічно згідно з міжнародною практикою для приведення діяльності значущих платіжних систем, які займають значну частку на ринку, відповідно до міжнародних стандартів оверсайту. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на прес-службу НБУ.

Єдиною системно важливою платіжною системою в Україні, як і в попередні роки, залишається система електронних платежів (СЕП) Національного банку України.

Перелік платіжних систем, які увійшли в категорії соціально важливих платіжних систем в Україні, не зазнав змін у порівнянні з 2018 роком.

Статус соціально важливих платіжних систем підтвердили п’ять платіжних систем:

 • “MasterCard”, MasterCard International Incorporated, США;
 • “Visa”, Visa International Service Association, США;
 • “Western Union”, Western Union Financial Services Inc.США / Western Union Network, SAS, Франція;
 • “FORPOST” (на сьогодні – NovaPay), ТОВ “Пост Фінанс”;
 • “Поштовий переказ», ВАТ «Укрпошта».

У категорії важливих платіжних систем у порівнянні з 2018 роком одна платіжна система “ІнтерПейСервіс” (ВАТ “Запорожсвязьсервис”) втратила статус важливої ​​платіжної системи. Разом з тим в цій категорії увійшла платіжна система “FLASHPAY” (ЗАТ “Банк Фамільний”).

Тому до важливих платіжних систем увійшли:

 • “Фінансовий світ”, ТОВ “Українська платіжна система”;
 • “MoneyGram”, Money Gram Payment Systems Inc. США;
 • “City 24”, ТОВ “Фінансова компанія “Фенікс”;
 • “FLASHPAY”, ЗАТ “Банк Фамільний”;
 • “RIA”, Continental Exchange Solutions Inc, США.;
 • “INTELEXPRESS”, АТ мікрофінансових організація “Інтелекспрес”, Грузія.

До платіжних організацій платіжних систем, що увійшли до категорій важливості, Національний банк встановлює посилені вимоги в частині управління та організації діяльності, доступу і участі в платіжній системі, системи управління ризиками, остаточності розрахунків, забезпечення кіберстійкості і управління безперервністю діяльності.

Крім того, Національний банк з січня 2020 року вперше встановив порядок і критерії визначення значущих операторів послуг платіжної інфраструктури. За результатами моніторингу за 2019 рік значущими операторами послуг платіжної інфраструктури є ЗАТ «Український процесинговий центр» і ТОВ «ТАС ЛІНК».

До таких значущих операторів послуг платіжної інфраструктури Національним банком встановлено посилені вимоги щодо забезпечення безперервності діяльності, засновані на міжнародних стандартах оверсайту.

Нагадаємо, на валютний і платіжний ринки в лютому вийшли 4 нові учасники. Національний банк видав дві ліцензії на здійснення валютних операцій та узгодив умови та порядок діяльності 2 операторів послуг платіжної інфраструктури. В січні на ринок вийшли дві нові міжнародні платіжні системи – NovaPay і Clear Junction.


Коментарі (0)