Нацбанк змінив критерії оцінки ймовірності дефолту банків і фізосіб

Національний банк України переглянув окремі вимоги до оцінки фінансового стану банків-боржників і боржників-фізосіб при розрахунку розміру кредитного ризику. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на прес-службу Нацбанку України.

Процедура банкрутства фізичної особи – це судовий процес, в результаті якого фізична особа звільняється від боргових зобов’язань. Це підходить людям, які потрапили в скрутне фінансове становище, яким не вистачає заробітку для погашення кредитних та інших зобов’язань і утримання сім’ї.

Що передбачають зміни:

  • актуалізацію граничних значень діапазонів ймовірності дефолту банків – нерезидентів за результатами аналізу статистичних даних провідних світових рейтингових агентств;
  • збільшення з 6 до 12 місяців періоду, за який банк повинен здійснювати аналіз результату діяльності банку – боржника;
  • доповнення з урахуванням норм Податкового кодексу України переліку джерел доходів боржника – фізичної особи, які можуть враховуватися банком при розрахунку кількісних показників його фінансового стану.

4 грудня 2019 року було прийнято за основу проект закону №2276 «Про внесення змін до Кодексу України про процедури банкрутства».

З 21 жовтня 2019 року в Україні фізичні особи можуть визнавати банкрутами, така процедура визначена новим Кодексом України про процедури банкрутства. Раніше можливість збанкрутувати мали тільки юридичні особи та ФОП.

Нагадаємо, в січні Фондом гарантування вкладів фізичних осіб вже була завершена ліквідація ПАТ «Банк «Демарк», ПАТ «Грін Банк», ПАТ «Банк Петрокоммерц-Україна» і ПАТ «МІСЬКИЙ КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК». Також вже в лютому неплатоспроможний комерційний банк «ТК КРЕДИТ» був повністю ліквідований.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)