Нацбанк змінює методологію розрахунку UONIA

З 4 січня 2022-го НБУ розраховуватиме UONIA як середньозважене за обсягами операцій значення.

НБУ змінює методологію розрахунку українського індексу міжбанківських ставок овернайт, передає Banker.ua.

Як повідомляє прес-служба регулятора, з наступного року Український індекс міжбанківських ставок буде розраховуватись по-новому. Так, з 4 січня 2022-го НБУ розраховуватиме UONIA як середньозважене за обсягами операцій значення. Ця ініціатива дозволить нівелювати ризик потенційного надмірного впливу на індикатор невеликих за обсягом операцій окремих фінустанов за ставками, які істотно відрізняються від середньоринкових.

Крім того, регулятор розширить перелік критеріїв для застосування порядку розрахунку UONIA за особливих умов, додавши до існуючих сьогодні критерій «Обсяг доступних для розрахунку угод ≤ 10% середньоденного значення за попередній поточний місяць».

Плюс з 4 січня до початкової вибірки, на базі якої проводиться розрахунок індексу, включатимуться лише угоди з найбільш релевантним для українського міжбанківського кредитного ринку обсягом (від 10 млн грн до 200 млн грн), а також 10% угод між банками та НБУ щодо розміщення депозитних сертифікатів овернайт, що знаходяться в середині відранжованого за обсягом ряду відповідних угод, та 10% угод банків, укладених з НБУ щодо надання кредитів рефінансування овернайт, що знаходяться в середині відранжованої за обсягом низки відповідних угод.

Головний Telegram-канал банкірів

При цьому, зазначають у Нацбанку, до розрахунку індикатора й надалі включатимуться 10% від загальної кількості угод банків з НБУ: йдеться як про угоди як щодо розміщення депозитних сертифікатів овернайт, так і щодо надання кредитів рефінансування овернайт.

У той же час, з метою подальшого приведення методології розрахунку UONIA у відповідність до принципів IOSCO НБУ визначив алгоритм дій, якого дотримуватиметься при розгляді питання про перехід до розрахунку індикатора без урахування угод між банками та регулятором.

Читайте також: Вікторія Тігіпко: «Для венчурного інвестора важливо раніше за всіх визначити тренд і почати у нього інвестувати»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв, що нове покоління СЕП НБУ запрацює з 20 серпня 2022 року: система на базі міжнародного стандарту ISO 20022 функціонуватиме в режимі 24/7.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)