Нацкомфінпослуг готує передачу своїх функцій до Нацбанку

Національний банк України і Національна комісія з регулювання ринків фінансових послуг (Нацкомфінпослуг) підписали Меморандум про взаємодію та співробітництво для забезпечення реалізації положень закону про «спліт» в частині передачі функцій державного регулювання і нагляду за небанківськими фінансовими установами від Нацкомфінпослуг до Національного банку. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на прес-служби регуляторів.

Слід нагадати, що у вересні минулого року було прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг», яким і передбачено так званий «спліт».

Згідно із законом з 1 липня 2020 року Національний банк стане регулятором страхових, лізингових, фінансових компаній, кредитних спілок, ломбардів та бюро кредитних історій замість Нацкомфінпослуг.

Підписаний регуляторами документ забезпечить більш скоординований та ефективний процес передачі функцій з регулювання та нагляду за ринком небанківських фінансових послуг від Нацкомфінпослуг до Національного банку.

Меморандум передбачає:

  • створення робочої групи з представників регуляторів, яка координуватиме взаємодію НБУ та Нацкомфінпослуг з метою передавання функцій;
  • порядок обміну між інституціями інформацією з кадрових питань, планами роботи Нацкомфінпослуг на 2020 рік, у тому числі щодо запланованої діяльності Комісії з підготовки проектів регуляторних актів;
  • передавання Національному банку документів та матеріалів, створених Нацкомфінпослуг у процесі виконання своїх повноважень та функцій;
  • обмін інформацією про нагляд за небанківськими фінансовими установами, у тому числі досвідом проведення перевірок та застосування заходів впливу.

Меморандум набрав чинності з 7 лютого 2020 року і буде діяти до моменту завершення його сторонами реалізації положень Закону про «спліт».

Нагадаємо, Національна комісія з регулювання ринків фінансових послуг за 2019 рік закрила 260 небанківських фінансових установ, що на 27,5% більше, ніж роком раніше.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)